Home , Avrupa , Ober-Ramstadt’da Irkçılık Karşıtı Futbol Turnuvası

Ober-Ramstadt’da Irkçılık Karşıtı Futbol Turnuvası

OBER-RAMSTADT|29.01.2023| ATiF‘e bağlı Ober-Ramstadt İşçi Gençlik Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği „Irkçılığa, Ötekileştirmeye ve Dışlanmaya Karşı“ Futbol Turnuvası bu yıl da 28 Ocak Cumartesi günü büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Hem Ober-Ramstadt Belediye Başkanı’nın hem de farklı takımların turnuvaya destek vermesi turnuvayı düzenleyenler tarafından değerli bulundu. Belediye Başkanı yapmış olduğu selamlama konusmasında, var olan ırkçılık ve ayrımcılığa karşı toplumda bir bilinç yaratmak için yapılan bu turnuvayı çok anlamlı bulduğunu ve bu gibi çalışmalara her zaman destek vereceklerini dile getirdi.

Dernek temsilcisi de, Avrupa‘da ve Almanya‘da artan ırkçılığa dikkat çekerek buna karşı kitlesel olarak birlikte hareket etmenin ve dayanışma önemine vurgu yaptı.
12 amatör futbol takımın yanı sıra 400’e yakın seyircinin katılımıyla aksam saat 21:00‘e kadar süren turnuva ilk 3 sırayı alan takımlara hediyeleri verilerek bir sonraki etkinlikte buluşma temennileriyle dostane bir havada sonlandırıdı.
ATiF Darmstadt

scroll to top