Home , Haberler , Nuriye Gülmen ve Semih Özakça açlık grevinin 63.gününde!

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça açlık grevinin 63.gününde!


Türkiye|10.05.2017|
OHAL KHK’larıyle ihraç edilen ve işlerine geri dönmek için 63 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’da Wernicke-Korsakoff Sendromu’nun öncü belirtilerinin görüldüğü öğrenildi.

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararnamelerle (KHK) ihraç edilen ve işlerine geri dönmek için 63 gündür açlık grevi yapan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’da Wernicke-Korsakoff Sendromu’nun öncü belirtileri görüldü.

Gülmen ve Özakça, bilinçlerinin kapanması durumunda yapılacak tıbbi müdahaleye de izin vermedi.Direnişlerine devam edeceklerini deklere ettiler.

Nuriye Gülmen iki gün önce fenalaşmıştı. Nuriye Gülmen, kas ağrısı, midede yanma, yürümede zorluk, halsizlik, nabız ve tansiyon düşüklüğü sıkıntıları çekiyor.

Direnen Öğretmen Semih Özakça’nın baş ağrısı, mide yanması halsizlik, çabuk yorulma, nabız ve tansiyon düşüklüğü şikâyetleri var.

Ayrıca bugün Sayfi ana destek ziyaretinde bulundu.

Bugün açlık grevinin 63’üncü gününde, Gezi direnişinde yaşamını yitiren Ethem Sarısülük’ün annesi Sayfi Sarısülük de Yüksel Caddesi’ne gelerek Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destekte bulundu.

scroll to top