Home , Avrupa , Nürnberg’de Yürüyüş ve Anma

Nürnberg’de Yürüyüş ve Anma

NÜRNBERG |19.03.2018| Nürnberg’de “Uluslararası Politik Tutsaklarla Dayanışma Günü” olan 18 Mart’da ROJA, Organisierte Autonomie, Prolos, Rote Hilfe, Fluchtursachen bekämpfen, FAU ve Widerstand Mai 31 örgüt ve platformlarının birlikte düzenlediği „Antirepression“ şiarlı ve konularından biri de ATİK tutsaklarıyla dayanışma olan bir yürüyüş düzenlendi.

Saat 14:00’de Plärrer meydanında kısa bir mitingin ardından başlayan yürüyüş ana tren istasyonuna kadar devam etti. Yürüyüş boyunca “Freiheit für alle politischen Gefangenen”, “Schulter an Schulter gegen Faschismus” sloganları atıldı.

Aynı gün saat 16:00’da Medya Halkevi’nde Halkların Birleşik Devrim Hareketi-Nürnberg’in düzenlediği “Efrin Şehitlerini Anma Etkinliği” gerçekleştirildi.

Saygı duruşuyla başlayan anma etkinliğinde, HBDH adına Efrin direnişi ve şehitleri için yayımlanan bildiri okundu, PYD-Nürnberg, MLKP-Nürnberg ve Linke-Nürnberg adına konuşmalar yapıldı.

Yapılan konuşmalarda faşist sömürgecilerin Kürt halkına karşı yürüttüğü savaşta şehit düşenlerin isimleri sayılarak, „Özgür bir Efrîn mutlaka yaratılacak“ denildi.