Home , Avrupa , Nürnberg’de YDG Yeni Komitesi Seçildi

Nürnberg’de YDG Yeni Komitesi Seçildi

NÜRNBERG|22.03.2023| Yeni Demokratik Gençlik Nürnberg, Merkezi Kongre öncesinde bir toplantı gerçekleştirerek, yeni komitesini seçti. Açılış konuşması ve saygı duruşundan sonra gündemler oluşturuldu.

YDG Bölge sorumlusunun yaptığı konuşmada 1 yıl önce Nürnberg alanında yeniden yapılanmanın başarılı bir süreci ördüğünü söylerken, bu süreçte doğru müdahalelerin gelişimi hızlandırdığını vurguladı. Nürnberg alanındaki gençlik faaliyetinin dernek faaliyetlerine de olumlu katkıları olduğuna değinen bölge sorumlusu gelecek süreçte daha fazla örgütlenerek YDG’nin Nürnberg alanında kurumsallaşağını belirtti.

Yapılan konuṣma sonrası geçmiş faaliyetler ve 1 yıl boyunca faaliyetlere önderlik eden komite değerlendirildi. Komitenin olumlu çalışmaları sonucunda ciddi bir gelişim olduğu vurgulandı. Daha sonra ise gelecek dönem alana önderlik edecek 5 kişilik bir komite oluşturuldu. Komitenin denetlenmesi için de 1 kişi görevlendirildi. Yeni komite seçimi sonrası mali duruma dair değerlendirmeler yapıldı. Son bölümde ise gelecek sürece dair planlamalar yapıldı. Toplantı temenni ve öneriler ile bitirildi.