Anasayfa , Haberler , Münih`te ATİK `li devrimci tutsaklarla dayanışma mitingi yapıldı.

Münih`te ATİK `li devrimci tutsaklarla dayanışma mitingi yapıldı.

Ohne Titel 3MÜNiH-13-06-2015- ATİK bileşenleri, Münih Hapishanesinde tutsak olan Dr.Banu Büyükavcı ve Haydar Bern ile dayanışma mitingleri gerçekleştirdi.

15 Nisan 2015 tarihinde Nürnberg`de gözaltına alınarak tutuklanan devrimcilerden Dr. Banu Büyükavcı`nın tutuklu bulunduğu Münih Kadınlar Hapishanesi önünde toplanan 100 ü aşkın kitle ATİF, Yeni Kadın, YDG, MLPD, EÖC bayrakları ve dövizleri taşıdılar.

 

KPD Aufbau ve Bündnis für Freiheit aller ATIK AktivistInnen Nürnberg bileşenleride mitingde yer aldılar.

Kadınlar Hapishanesi Önünde “İzalasyon ve tecrite son”, “Devrimci tutsaklar onurumuzdur” Diren Banu, ATİK ve Yeni Kadın Seninle” ” Yaşasın devrimci mücadelemiz ““Faşizme isyan,Halka önder Partizan” sloganları haykırıldı. Yapılan mtingde, ATİK,MLPD ve Yeni Kadın temsilcileri konuşmalar gerçekleştirdiler.

Nürnberg ATİF derneğinin çocukları hapishane önünde Trommel çalarak, tutsaklarla anlamlı bir dayanışma gösterisi sundular. Yeni Kadın üyeleri “Diren Banu, yoldaşların seninle” şeklinde haykırarak halaya durdular.

11292753_1607498536164613_566632624_nOhne Titel 2

 

 

 

 

 

 

Daha sonra aynı kitle Münih erkekler hapishanesi bölümünün önüne yürüyerek burada tutsak olarak tutulan Haydar Bern ile dayanışma mitingi gerçekleştirdi.

Kitle hep bir ağızdan “Diren Haydar Yoldaş, Partizanlar Seninle” “Direne direne kazanacağız”, “Haydar yoldaş yalnız değildir” gibi sloganları güçlü şekilde haykırdılar.

Burada da Partizan adına bir konuşma gerçekleştirildi. Konuşmada; Devrimci mücadelenin her yerde meşru olduğuna vurgu yapılarak, TKP/ML faaliyetçileri savıyla tutuklanan yoldaşlarımız, sınıflar mücadelesinde, ezilenlerin safında yer aldıkları ve haksızlıklara,sömürüye,emperyalist sisteme ve faşizme karşı mücadele yürüttükleri için,engellenmektedirler. Ama egemenler ve sınıf düşmanlarımız bilsinki; “Yılmayacağız, Susmayacağız,geri adım atmayacağız “Direne direne kazanacağız” denildi.ATİK üyeleri olarak Avrupada faaliyet sürdüren TKP ML davasından yargılanan yoldaşlarımıza yönelik saldırı tüm devrimci harekete yöneliktir. Bu saldırılara karşı tüm dost güçleri,birlikte karşı durmaya ve karşı koymaya çağırıyoruz şeklinde konuşma bitirildi.

ATİK adına yapılan konuşmada ise; Haydar Bern in 40 yıldan beridir, Avrupa da işçi, emekçi ve göçmenlerin demokratik hak alma mücadelesinde yer aldığına ve  çok önemli katkılar sunduğuna dikkat çekildi. İlerlemiş yaşına rağmen, bir an olsun geri durmadan, devrimci demokratik mücadeleye emek kattığı söylenerek, Haydar yoldaşa selam gönderiyoruz, “Devrimci tutsaklar onurumuzdur” denildi.

Özgürlük mahkumları ve Cav bella şarkılarıyla halayların çekildiği miting sloganlar atılarak sonlandırıldı.

Gelecek hafta 20 Haziran, Cumartesi günü saat 13.00 de, devrimci tutsak  Dr. Sinan Aydın ile Kaisheim Hapishanesi önünde dayanısma mitingi gerceklestireleceği duyurularak,tüm ATİK kitlesi ve dostları yapılacak mitinge katılmaya çağrıldı.

Ohne Titel 4