Home , Avrupa , Mannheim’de Nuriye ve Semih için açlık grevi

Mannheim’de Nuriye ve Semih için açlık grevi

MANNHEİM|15.07.2017| Mannheim ATİF, YDG, Yeni Kadın, HDK-A, NCK MA/LU, AGİF, ProMigra ve ADHF tarafından Nuriye ve Semih’in her geçen gün kötüye giden sağlıksal durumları üzerine onlarla dayanışmayı büyütmek ve kamuoyu oluşturmak amaçlı 3 günlük açlık grevi başlatıldı. Açlık grevine Stuttgart YDG aktivist ve yöneticileride katılırken Onur Olgun’da kavga türküleri ile direnişçileri yalnız bırakmadı.

Gün geçmiyor T.C. Faşizmi ve günümüz temsilcisi RTE devrimci demokrat ve yurtseverlere sindirme ve yok etme çabaları içerisinde bulunmasın. Pervasızlaşan devlet karşısında dün olduğu gibi bugünde direnenler ceheneme çevirilmek istenen hayatlara umut olanlar daima oldu ve olacaktır. Nuriye Gülmen ve Semih Özakçalar bunların yalnız birer örnekleridir.

Cuma saat 18’de ProMigra Dernek lokalinde destek açlık grevi başlatan kurumlar ilk önce 1980 darbe sürecinde Diyarbakır zindanında Mazlum Doğan’ların sergiledikleri amansız mücadelenin film gösterisine katılım sağladı. Yeni Kadın tarafından açlık grevine katılım sebebine ilişkin bildiri okunurken katılım çağrısı yapıldı. Akabinde tekrardan toplu şekilde Dernek lokalinde buluşularak 3 günlük eylem programı oluşturuldu.

Cuma gecesini dernekte geçirdikden sonra cumartesi Mannheim Merkezi gerçekleştirilecek bildiri dağıtımı ve basın açıklaması sonrası Dernek lokalinde destek açlık grevi devam ettirilerek Pazar günü sonlandırılacak.

Çıkarılan eylem planı doğrultusunda katılan kurumlar tüm dostları Cumartesi saat 15’de Mannheim ana tren garı önünde yapılacak eyleme çağırdı.