Home , Avrupa , Mannheim ProMigra 2 Temmuz Şehitlerini Andı

Mannheim ProMigra 2 Temmuz Şehitlerini Andı

MANNHEİM |05.07.2017| Mannheim ProMigra e.V.’ın örgütlediği Sivas şehitleri anması engeller ve yasaklamalara rağmen başarıyla gerçekleştirildi.

İlk olarak yapılmak istenen açık hava anması üç gün öncesinden Alman Devletinin Biblis Belediyesi üzerinden müdahale edip, yasaklamalarından dolayı etkinlik planlanan boyutu gibi gerçekleşmedi.

Bergstraße AKM çatısı altında gerçekleştirilen anma ilk olarak 2 Temmuz şehitleri şahsında tüm devrim ve demokrasi şehitleri adına saygı duruşu ile başladı.

Grup Divaneler, Kenan Seren, Grup Umuda Haykırış, Murat Akbaba, Grup Simurg türküleri ezgileri şiirler ve marşları ile kitleye hüzün, öfke, umut ve coşku yaşattı.

ProMigra adına konuşma yapan kurum temsilcisi, öncelikle devrimci dayanışmanın önemini vurgulayarak başta Bensheim AKM Yönetimi olmak üzere tüm emektarlarının kurum kapılarını dost kuruma açmalarının önemini vurguladı.

Partizan adına bir konuşma gerçekleştirildi. T.C. Faşizminin gün geçtikçe azgınlaşarak saldırdığını, emperyalist güçleri de arkasına alarak devrimci demokratlara saldırmaktadır. Ancak devrimci ilerici güçlerin bu oyunlara sindirme Politikalarına gelmeyerek sokakları, iş yerlerini, Mahkeme salonlarını direniş alanlarına çevirdiğini vurgulayarak konuşmasını sürdürdü.

ATIK-YDG adına da aynı zamanda bir mesaj okundu, “Gençlik gelecek, gelecek elerimizde” şiarı ile başta gençlik olmak üzere tüm halkı mücadeleyi desteklemeyi bir parçası olmayı geleceğine sahip çıkmaya çağırdı.

Etkinlik “Faşizme karşı omuz omuza” sloganı ile sonlandırıldı