Home , Avrupa , Mannheim Denetim Toplantısı Gerçekleşti!

Mannheim Denetim Toplantısı Gerçekleşti!

ALMANYA|10.04.2018|Almanya ÜKK başkanı Hülya Onur’un ve Mannheim Yeni Kadın komitesinin katılımıyla 8 Nisan Pazar Günü bir denetim toplantısı gerçekleşti.

İlk olarak, geçtiğimiz sene Ağustos’ta komitenin kurulduğundan bu yana gerçekleştirdiği faaliyetlerinin değerlendirildiği ve buna bağlı olarakta komitenin çalışma tarzının konuşulduğu bir sohbet yapıldı. Genel olarak iyi bir çalışma uyumu yakaladığını bildiren komite, en büyük eksikliğinin eğitim çalışmaları olduğunu dile getirdi. Aslında toplantılarına başlamadan eğitim çalışmaları yapmayı hedefleyen komite, sürecin ve gündemin yoğunluğundan eğitim çalışmalarını sürekli ertelemek zorunda kaldığını bildirdi. Hülya Onur ise, bir çok alanda aynı sorunun yaşandığına dikkat çekerek, bu gerçekliği değiştirmenin önemine vurgu yaptı. Konuşmasının devamında, eğitim çalışmalarına önem verilmeyen yerlerde er veya geç bir tıkanmanın yaşandığını ve buna bağlı olarak doğru siyasi çizgiyi belirlemekte de sorunların ortaya çıktığını söyledi. Bunu önlemek için ayda en az bir defa Yeni Kadın üyelerinin bir araya gelerek sürekli bir şekilde eğitim çalışmalarının yapılması gerektiğinin altını çizdi. Üyelik kampanyasını da değerlendiren Onur, bu konuda da daha yoğun bir çalışmaya girilmesi gerektiğini vurguladı.

Komitenin değerlendirilmesinin akabinde önümüzdeki süreç için MYK’nın ve ÜKK’nın belirlediği faaliyetler ele alınarak bir faaliyet planı çıkarıldı.

Komite üyelerinin çok olumlu değerlendirdikleri denetim toplantısı, bu tarz toplantıların daha sık gerçekleşmesini ve böylece alandaki komitelerle merkezi komiteler arasındaki ilişkinin de daha iyi yakalanacağını belirtti.