Home , Haberler , “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber, ya hiç birimiz”

“Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber, ya hiç birimiz”

Türkiye|15.05.2017|İstanbul Tabip Odası, İHD İstanbul Şubesi, THİV İstanbul Temsilciliği, ÇHD İstanbul Şubesi, Özgürlükçü Hukukçular Platformu’nun çağrısıyla Galatasaray Lisesi önünde bir araya gelen kitle “Ölüme karşı yaşamı savunuyoruz” diyerek basın açıklaması gerçekleştirdi.

Özgürlükçü Hukukçular Platformu, ÇHD İstanbul Şubesi, İHD İstanbul Şubesi, THİV İstanbul Temsilciliği, İstanbul Tabip Odası saat 12.30’da Galatasaray Lisesi önünde bir araya gelerek, 184 gündür direnişte ve 68 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, oğlunun cenazesine ulaşmak için 81 gündür açlık grevinde olan 71 yaşındaki Kemal Gün için bir araya geldiklerini belirttiler. ÇHD İstanbul Şube Başkanı Gökmen Yeşil, 9 aylık OHAL süreci ve peş peşe yayınlanan KHK’larla 101 bin kamu emekçisinin ihraç edilmesine dikkat çekerek, OHAL döneminde toplam 100.797 kamu görevlisi için görev yaptıkları kamu kurumlarından ve meslekten ihraç edilme kararı verilmiş; sadece 737’sinin ihraç kararı ve diğer tedbirlerin sonradan kaldırıldığını kaydetti.

Bizler hak savunucuları cesaret kararlılıkla bu gidişata dur diyeceğiz. Her yandan yükselen itirazlar ve tepkiler haklar ve özgürlüklerin umududur” diyen Yeşil, ölüm sınırında direnen Nuriye Gülmen, Semih Özakça ve Kemal Gün’ün haklı taleplerinin bir an önce duyulması ve çözülmesi için seslerine ses olalım. Ölüme karşı yaşamı savunuyoruz, yarın geç olmadan bugün seslerini duyalım” dedi.

İnsan haklarıyla insandır”, “Susma suça ortak olma”, “Nuriye, Semih, Kemal yalnız değildir”, “Zafer direnen emekçilerin olacak”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber, ya hiç birimiz” sloganları atılarak eylem sonlandırıldı.

Kaynak : Özgür Gelecek

scroll to top