Home , Avrupa , KulturFabrik Zürih’te “KUFA Sahne” Başladı

KulturFabrik Zürih’te “KUFA Sahne” Başladı

İSVİÇRE |27.06.2023| İsviçre’de bulunan KulturFabrik derneği yeni bir etkinlik serisin startını verdi. Kültür Sanat Komisyonu tarafından “KUFA Sahne” ismi verilen sanat platformun ilki gerçekleşti. Kültür Sanat Komisyonu “KUFA Sahne” konseptine dönük şu açıklamayı sosyal medya hesaplarından paylaştı:

“Sevgİlİ KuFa Dostları ve Sanatseverler,

Sizlere heyecanla duyurmak istediğimiz bir etkinlik serisi olan „Kufa Sahne“ ile karşınızdayız!

Bu yeni etkinlik serisi, her ikinci cuma günü düzenlenecek ve sizlere dostluk, dayanışma ve beraberlik temelinde unutulmaz sanat deneyimleri sunacak.

Kufa Sahne, çeşitli türlerde sanat icra eden sanatçıların yer alacağı özel bir platformdur. Her etkinlikte, müzik, edebiyat, tiyatro ve sanat dünyasının farklı köşelerinden bir konuk olacak ve sahneyi sizlerle paylaşacak.

Kufa Sahne, sizlere birlikte eğlenebileceğimiz, sanatı paylaşabileceğimiz bir ortam sunmayı hedeflemektedir. Her etkinlik, içinde barındırdığı sanatsal çeşitlilik sayesinde farklı kültürlere ve deneyimlere kapı aralayacak.

Etkinliklerimizde çeşitli konseptlerde, sanatın, müziğin, edebiyatın ve diğer birçok yaratıcı ifadelerin gücünü kullanarak, beraberliğin ne kadar güçlü bir araç olduğunu göstermeyi amaçlıyoruz.

Sanatın aracı olacağı bu yeni serüvenimizde tüm dostları aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Ayrıca her etkinliğimizde çeşitli yemekler sohbetlerimize eşlik edecek.

Sahnemiz sanat icra eden tüm dostlara açıktır. Sahnemize konuk olmak isteyen tüm dostlarımıza Çağrımızdır:

Bu Sahne Senin!

KuFa – Kültür Sanat Komisyonu”

Geçtiğimiz hafta Cuma günü Soner Avseren ve Serdar Tok ile türkü, klam ve deyişler eşliğinde bir müzik dinletisi gerçekleşti. Önümüzdeki dönem Şiir ve Tiyatro gibi çeşitli sanat dallarınada KUFA Sahne’de yer verileceği duyuruldu.

Yeni YouTube kanalı

KulturFabrik aynı zamanda yeni bir YouTube kanalı açtığında duyurdu. Yeni kanal üzerinden KUFA Sahne’de gerçekleşen canlı performanslar, kaliteli bir kayıt ile dinleyiciler ile buluşacak.