Home , Avrupa , Kültürler Arası Gençlik Formu ( KAGEF) Geleneksel Yaz Pikniğini Gerçekleştirdi

Kültürler Arası Gençlik Formu ( KAGEF) Geleneksel Yaz Pikniğini Gerçekleştirdi

FRANKFURT|20.06.2022| 19 Haziran Pazar günü ATİF Frankfurt ‚a bağlı olan KAGEF, Mühlheim da kitlesel bir piknik gerçekleştirdi. Etkinlik açılış konuşması ile başladı. Yapılan konuşmada, yaşadığımız ülke olan Almanya‘ da yükselen ırkçılığa, sosyal eşitsizliğe vurgu yapılırken, dünya genelinde emperyalist güçlerin ve faşist iktidarların yürüttüğü haksız savaşlar karşısında ortak mücadelenin önemine değinildi. Bugün gerçekleşen bu pikniğin sadece bir piknik olmadığı aynı zamanda tüm bu haksızlıklara karşı çıkartılan ortak bir ses olduğu söylendi.

Yapılan açılış konuşmasının ardından türküleri ve halayları ile Grup La Liberta sahne aldı. Müzik dinletisinin ardından konuşma yapan KAGEF eş sözcüsü, ATİF ‚in tarihçesi hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra örgütlenmenin öneminden bahsetti.  Etkinlik sanatçı dostlarımız Haydar ve Ali, Taylan ve Azadi ikililerinin söylediği Kürtçe ezgiler ile devam etti. Etkinlikte ayrıca Yeni Demokratik Gençlik örgütünün açtığı stand yoğun ilgi gördü.

Çocuklar için yapılan etkinliklerin ve heykeltıraş atölyesinin olduğu piknik, davul zurna eşliğinde çekilen halaylar ile son buldu.

 

scroll to top