Anasayfa , Haberler , KONUŞMAYA DEVAM EDECEĞİM

KONUŞMAYA DEVAM EDECEĞİM

MALATYA | 06 – 12 – 2012 | Ferhat Tunç hakkında Dersim’deki bir konuşmasından dolayı açılan davanın duruşması Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme, cezanın ertelenmesine karar verirken, Tunç’un 3 yıl içerisinde benzer bir konuşmada bulunmasına yasak getirdi.

Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, devrimci liderlerden İbrahim Kaypakkaya’yı övdüğü ve MKP propagandası yaptığı iddiasıyla yargılanan Ferhat Tunç hakkında, “3 yıl konuşmama kararı” verildi. Karar, 3. Yargı Paketi kapsamında yapılmış düzenlemeyle ele alındı.
‘KONUŞMAYA DEVAM EDECEĞİM’
Tunç, kararın “düşüncelerin rehin alınması” anlamına geldiğini belirterek, 3 yıl boyunca gerçekleri dile getirmesinin engellenmeye çalışıldığını ifade etti. Mahkemenin, ‘hapis kararı vermek yerine kendisini açık cezaevinde tutma yolunu tercih ettiğini’ kaydeden Tunç, “Hiçbir bedelden çekinmiyorum. Hangi kararı verirlerse versinler ben konuşmaya; doğruyu, gerçeği söylemeye, barış ve kardeşliği dile getirmeye devam edeceğim. Tehdit ve baskı anlamına gelen bu tür kararlara boyun eğmeyeceğim” dedi.

Tunç, TMK kapsamına giren bir ‘suç’ işlediği takdirde dosya yeniden açılacak ve sanatçı hapis yatacak.

ANF