Home , Dünya , „Komünizm benim için adalet demek“

„Komünizm benim için adalet demek“

Rusya |29.05.2017|Komünist halter şampiyonu Maryana Naumova, „komünizm benim için öncelikle adalet demek“ dedi. Rusya’nın sınıflara bölündüğüne dikkat çeken Naumova, „bunun adil olmadığını düşünüyorum ve bu yüzden Komsomol üyesiyim“ diye konuştu.

Halterde 15’ten fazla dünya rekoruna imza atan, genç komünist Maryana Naumova, Ukrayna’da yaşananlar ve siyasi görüşleriyle ilgili konuştu.

Sputnik‚e konuşan Naumova, Ukrayna’nın Donbass bölgesine ziyaretini aktararak, bölgede insani yardım dağıtılmasına yardımcı olduğunu belirtti. Naumova, Donbass’a gittiğinde kendisine „bizi daha önce kimse ziyaret etmemişti“ veya „seninle konuştuktan sonra sporu bırakmaktan vazgeçtim, belki bir gün senin gibi olabilirim“ denildiğini söyleyerek, ziyareti sırasında „hayatının anlamını bulduğunu“ söyledi.

‚BU DURUM ADİL DEĞİL, BU YÜZDEN KOMSOMOL ÜYESİYİM‘

Komünizmin „bitmiş bir ideoloji“ olmadığını söyleyen Naumova, Karl Marx ve Vladimir Lenin’in öğretilerine inancını vurguladı.

Naumova konuyla ilgili şunları söyledi:

„Benim için komünizm, öncelikle adalet anlamına geliyor. Komünizmi detaylı olarak öğrenmek için pek çok kitap okumak gerekiyor, bunu henüz yaptığımı söyleyemem. Ancak Sovyetler Birliği’nde insanların kayda değer toplumsal korunmaya sahip olduğunu biliyorum. Sibirya’daki herhangi bir çocuk istiyorsa, istediği üniversiteye rüşvet ödemeden başvurabilirdi. Ancak artık toplum sınıflara bölündü: neredeyse her şeyi karşılayabilen zenginler ve küçük apartmanlarda yaşayıp, zincir marketlerden satın aldıkları düşük kaliteli yemekleri yemek zorunda olan; hayatta kalmak ve çocuklarını beslemek için bütün gün çalışması gereken sıradan insanlar var. Bu durumun adil olmadığını düşünüyorum ve bu yüzden bir Komsomol üyesiyim.“diye belirtti.

scroll to top