Home , Avrupa , Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya İçin Stuttgart’ta Anma.

Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya İçin Stuttgart’ta Anma.

STUTTGART |21.05.2022| Stuttgart’ta Partizan ve Sınıf Teorisi tarafından   ölümsüzlüğünün 49.yılında Komünist önder İbrahim Kaypakkaya’yı anmak için bir miting gerçekleştirildi. Stuttgart Schlossplatz’da saat 18’de gerçekleşen eyleme MLKP, MLPD, Demokratik Haklar Platformu gibi devrimci ve demokratik kurumlardan destek verdi. Açılış konuşmasıyla ile başlayan miting devrim,demokrasi ve komünizm şehitleri için yapılan saygı duruşu ile devam etti.

Saygı duruşundan sonra proletarya partisinin Komünist önder İbrahim Kaypakkaya için yaptığı açıklama okundu. Yapılan açıklamada Proletarya partisinin kuruluşunun 50.yılına vurgu yaparken  partisinin kurucu önderi Kaypakkaya yoldaşa layık olmak için onun kurduğu partinin mücadelesinin büyütülmesi gerektiği vurgulandı. Yapılan açıklamada sonra Çav Bella  marşı okundu. Okunan marş sonrası Maoist Komünist Partisi adına bir açıklama gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen açıklamada İbrahim Kaypakkaya şahsında tüm devrim ve parti şehitleri anılırken,  kuruluşunun 50.yılında parti saflarında mücadelenin büyütülmesi çağrısı yapıldı. MKP’nin açıklamasından sonra MLPD  bir selamlama mesajı okudu.

Yapılan açıklamalar sonrasında „18 Mayıs’ı unutmam“ marşı mitinge gelenler tarafından hep birlikte okundu. Okunan marşı sonrası „Önderimiz İbrahim, İbrahim Kaypakkaya “ sloganı ile miting sonlandırıldı.

scroll to top