Home , Avrupa , KÖLN MİTİNG CAĞRISI- BERKİN ELVAN’I UĞURLUYORUZ!

KÖLN MİTİNG CAĞRISI- BERKİN ELVAN’I UĞURLUYORUZ!

Berkin 1KÖLN | 14-03-2014| 16 Haziran 2013 tarihinde Okmeydanı’nda ekmek almaya giderken polisin attığı gaz fişeği kapsülüyle yaralanan ve 269 gün komada kalan BERKİN ELVAN’ı 11 Mart 2014 tarihinde aramızda ayrıldı. BERKİN ELVAN 15 yaşında genç bir fidan olarak, ardında bıraktığı bilyonları bir araya getirmenin mihenk taşı oldu. Türkiye’nin ve Avrupa’nın bir çok yerinde milyonlar sokağa dökülerek onu andı.

Türk devleti BERKİN ELVAN’ı sahiplenen kitleye saldırarak bir ket daha gerçek yüzünü gösterdi. İktidar gücünü elinde tutan AKP bu saldırı politikasına karşı kitleler korkmadan, yılmadan sokakta karşı koyarak Taksim’de elde ettiği direniş tecrübesini birleşerek ortaya koymaktadır.

Avrupa’daki Türkiyeli göçmenlerde aynı gün sokaklara çıkarak BERKİN ELVAN’ı andılar va anmaya devam etmektedirler. Bizler; Demokratik Güç Birliği Platformu-NRW bileşenleri olarak BERKİN ELVAN’ı anmak  ve Türkiye’de kitlelere karşı geliştirilen faşist saldırıları protesto etmek için Köln’de düzenlediğimiz bölgesel mitinge sizleri katılmaya çağırıyoruz.

 

Tarih: 15 Mart 2014

Saat: 16.00

Yer: Köln – Dom Kilisesi Önü

 

DEMOKRATİK GÜÇ BİRLİĞİ-NRW BİLEŞENLERİ