Home , Avrupa , Kobane şehidi Sibel Bulut İsviçre’de anıldı!

Kobane şehidi Sibel Bulut İsviçre’de anıldı!

Sarya 2ZÜRİH |21.12.2014| Kobane’de şehit düşen MLKP savaşçısı Sibel Bulut ( Sarya Deniz) İsviçre’nin Zürih, Basel ve Bern kentlerinde yapılan etkinliklerle anıldı.

21 Aralık 2014 tarihinde MLKP tarafından yapılacak etkinliklere, İsviçre TKP/ML Örgütü de Sarya şahsında Kobane şehitlerini sahiplenmek için anmalara çağrı yaptı.

Anma etkinliklerinde Sarya şahsında tüm devrim ve demokrasi şehitleri için yapılan saygı duruşunun akbinde Sarya’ya atfen hazırlanan sinevizyon beğeni ile izlenildi. Sinevizyon içinde Sarya’nın yaptığı konuşma oldukca etkiliydi.

Etkinliklerde MLKP adına yapılan konuşmalarda “Kobane devrimi bir dünya devrimidir partimiz MLKP için enternasyonalizm soyut değil, mücadele ortaklığıdır. Rojava devrimine sahip çıkmak, bu devrimi büyütmek ve yaymaktır.” Denildi.

Yapılan tüm etkinliklerde, KCK, Yeni Demokrat Kadın, TKP/ML-TİKKO KOBANE’ nin Sibel Bulut için yayınladığı mesajlar temsilciler tarafından okundu.

Anmada sık sık Kobane’de düşene dövüşene bin selam, Şehit Namırın, Yaşasın Devrimci Dayanışma sloganları eşliğinde bitirildi.

scroll to top