Home , Avrupa , Katliamlara Karşı Direniş Gecesi Gerçekleşti

Katliamlara Karşı Direniş Gecesi Gerçekleşti

MANNHEİM |20.12.2016| Dersim, Maraş, Uludere ve Roboski katliamları nezdinde, TC tarihi boyunca azınlıklara Kürt halkına ve devrimci demokratlara yönelik pervarsız bir şekilde katliam ve sindirme politikaları izleyen faşizme karşı halklar bir kez daha tarihlerine sahip çıktıklarını, faşizme karşı tek yürek olduklarını haykırdılar.

Mannheim’da ProMigra e.V. örgütlediği etkinlik tüm devrim ve demokrasi mücadelesinde şehit düşenler için bir dakikalik saygı duruşu ile başladı.

Ardından Grup Simurg, Gülcan, Ali İnsan, Murat Akbaba,Yaren Yeşil, Kenan Seren ve Grup Umuda Haykırış sahne alarak türkü, şiir ve marşlar ile duygu ve coşku dolu anlar yaşattılar. Aynı zamanda Frankfurt’tan KAGEF tiyatro ekibi ‘Yarım Memo!’ isimli oyunu ile sahne alarak geceye renk kattı.

Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu (ATİF) Başkanı bir konuşma yaparak son süreçte yaşanan gelişmeler hakkında bilgiler verdi. ATİF Başkanı konuşmasında Türkiye’de yaşanan faşist saldırganlığın geldiği boyutu anlattıktan sonra insanım diyen herkesin bu saldırılara karşı gelmesi gerektiğini dile getirdi. Örgütlü mücadeleye dair yapılan saldırılarda TürküAlman devletlerininişbirliğine dikkat çeken ATİF Başkanı, ATİK davası hakkında son gelişmelere değindi ve tutsakları sahiplenmeye çağırdı.

ProMigra e.V. DYK üyesi bir konuşma yaparak, Mannheim alanında örgütlü bir güce dönüşmek için derneğin daha fazla sahiplenilmesi gerektiğini ve örgütlü mücadelenin yükseltilmesi gerektiğini dile getirdi.

Etkinlik Birlik-Mücadele-Zafer sloganı ile sonlandırıldı.

scroll to top