Home , Avrupa , ATİF, Hildesheim’de Kitleleri Anti-demokratik Yasa ve Uygulamalara Karşı Eyleme Çağırdı!

ATİF, Hildesheim’de Kitleleri Anti-demokratik Yasa ve Uygulamalara Karşı Eyleme Çağırdı!

Hildesheim|13.10.2017|Alman Ceza yasasındaki anti-demokratik 129 a/b maddesiyle ilgili kitle çalışmaları ve kitleleri bilgilendirme faaliyeti devam etmektedir.

13 Ekim 2017 (bugün) Hildesheim’in en işlek caddelerinden birinde, 129 a/b maddelerinin kaldırılması ve bu yasalara dayanılarak tutuklanan ve mahkum edilen komünist ve devrimcilerin derhal serberst bırakılması için İnfostand açıldı.

Alman burjuva devleti, “düşünce, örgütlenme ve protesto etme özgürlüğü” var demesine karşın, her geçen gün devrimcileri kriminalize etmeye de devam etmektedir. Yabancı düşmanlığının geliştiği bir koşulda, devrimci ve komünistleri daha rahat tecrit edebileceğini düşünmektedir.

ATİF Hannover-Hildesheim olarak, bugün yaptığımız çağrılar kitleler tarafından ilgiyle karşılandı. Dağıtılan bildiriler ve bilgilendirme çalışmalarımız olumlu bir etki yarattı.

Mehmet Yeşilçalı’nın hastalığı ve diğer tutukluların iki yılı aşkındır tutuklu olarak yargılanmalarının haksızlık olduğu anlatıldı.

129 a/b maddesi kaldırılsın, bu yasalardan dolayı tutuklu ATİK üyeleri ve diğer devrimci ve komünistler derhal serbest bırakılsın.

Anti-demokratik bu yasaya karşı mücadelemiz devam edecektir.

 

ATİF-Hannover-Hildesheim