Anasayfa , Avrupa , İsviçre İnsan Hakları Ve Dayanışma Derneğinden Dayanışma Kampı

İsviçre İnsan Hakları Ve Dayanışma Derneğinden Dayanışma Kampı

İsviçre|30.09.2017|İnsan Hakları ve Dayanışma Derneği 25/28.Eylül tarihleri arasında ikinci Dayanışma Kampını gerçekleştirildi.

Türkiye Hapishanelerinden 96 ve 2000 Ölüm Orucu direnişinde yer alan Tutsak ve Gazilerin davet edildiği kamp toplam 4 gün sürdü. İsviçrenin Thun- Zwischenfluh bölgesinde tutulan bir dağ evinde gerçekleştirilen kampa 25 in üstünde katılım sağlandı. Bilgi yarışmaları, Şehir-doğa -tarih turu, Thun Golü kenarında piknik ve müzik dinletisinin yer aldığı etkinlikler ilgiyle karşılandı.

Son gün bitiş toplantısında katılımcılar duygu ve düşüncelerini ifade etti. Yapılan toplantıda kampın hem katılımcılar hem de ölüm orucu ve açlık grevi gazileri için verimli geçtiği vurgulandı. Derneğin kurucu üyelerinden bir kişi, amaçlarının, bir yandan Türkiye`deki demokrasi mücadelesine katkı sunmak diğer yandan da bu mücadelede bedel ödeyen devrimcilerle dayanışmak olduğunu belirtti.

Türkiye Hapishaneleri Tek Tip Elbise (TTE) saldırısına karşı yeniden topyekün bir direnişe hazırlanırken, İnsan Hakları ve Dayanışma Derneği tarafından Ölüm Orucu ve Açlık Grevi Gazileriyle birlikte gerçekleştirilen Kamp oldukça anlamlıydı.