Home , Avrupa , Irkçılığa Hayır! Hepimiz İnsanız!

Irkçılığa Hayır! Hepimiz İnsanız!

İsveç | 30.09.2019 | Irkçılık ve ayrımcılık İsveç’te ve diğer Avrupa’da artan günlük bir sorundur. Yalan ve abartılı bilgilerle daha açık ve dışa dönük propaganda yürüten ırkçı örgütlenmelerin buna bağlı olarak gördüğü destek de artmaktadır.

Artan ekonomik kriz ve endişeyle birlikte her zaman için bir suçlu da aranmaktadır. Bazı dönemler Romanlar, bazı dönemler Yahudiler ve bugün olduğu gibi de Müslümanlar suçlanabilmektedir. Aslında sorunun kendisi artarak devam eden üretim anarşisiyle ekonomik sorunlara çare olmaya çalışan ve sorunların yaratıcısı olan kapitalist sistemdir. Farklı milletleri veya dini inançlı insanları hedef göstermek refaha yol açmaz, düşmanlığı, ayrımcılığı ve ayrılığı arttırır. Sözümona ekonomik tedbirler işçi sınıfı ve burjuvazi arasındaki sınıf ayrılıklarını arttırır. Liberal politikalar bozulan sağlık hizmetlerine, işsizliğe ve gelecek endişesine yol açar.

Herkesi toplumda artan ırkçılık ve ayrımcılığa karşı mücadeleyle dayanışmak ve destek olmak için ırkçılık ve ayrımcılığa karşı düzenlenen konsere davet ediyoruz.

ATİK İsveç Komitesi

Tarih: 19 Ekim 2019
Saat: 17:00
Yer: Partille Kulturum,
Gamla Kronvägen 56 Partille

scroll to top