Anasayfa , Avrupa , Innsbruck’da Taksimle Dayanışma Yürüyüşü yapıldı

Innsbruck’da Taksimle Dayanışma Yürüyüşü yapıldı

DSC_0035INNSBRUCK |12 – 06 – 2013 | 11 Haziran Salı günü Polisin sabahın erken saatlerinde Taksimde  direnişcilere saldısına karşı Innsbruck Taksım’le dayanışma Komitesi şehirin en işlek yerlerinde yürüyüş ve Miting yaptı.  En önde Almanca yazılı Pankart ve arkasındada  Taksim ve diğer yerlerdeki direniş fotograflarının üzerinde olduğu dev bir Pankart taşındı. Miting alanında yapılan Almanca konuşmalar dan sonra; Demokratik kurumların ve bileşenlerinın eyleme destek vermesiyle Merkezde  toplanan yaklaşık 800 civarı  kişi  şehr içine doğru yürüdü.

Oldukca coşkulu ve canlı bir şekilde yürüyen kortej  sık sık ‘’Faşizme karşı omuz omuza’’ Direne dırene kazanacağız, Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiç birimiz, Yaşasın İnternatıonal dayanışma, Her yer Taksim ve her yer direniş sloganlarıyla kitleler bir ağızdan haykırdılar.

Yaklaşık 40 dakika yüründükten sonra tekrar alanda bir Miting yapıldı. Miting yerinde Almanca ve Türkce acıklamalar yapıldı. Ortak Basın ve  açıklama metni okundu ve canlı sekilde haykırılan sloganlar ardından protesto eylemi sonlandırıldı.

DSC_0095Yine Cuma saat 13.00 de başlayacak ve Pazar gününe kadar devam edecek olan Cadır etkinliğinin cağrısı yapıldı.  Cadırlarla ceşitli konulara yönelik  Seminerler ve kısa Paneller yapılacak. Kültürel etkinlikler organize edilecek.  Taksim ve Türkiyenin her tarafındaki direniş anlatılacak. Özelikle Avusturyalılara yönelik bir çalışma öne cıkarılacak ve en sonundada bir  Basın acıklamasıyla etkinlik bitirilecek.

Taksim ve Türkiyedeki  direnişi selamlayan sloganlar atıldı   ve  taksimde polis saldırısını teşhir eden çesitli resimler sergilendi . Bizler Atik bileşenleri  iki haftadan beri Taksimle dayanışma eylemlerini örgütlemekte ve sürece müdahale ederek kitleleri sokağa taşımakta. Bu sürec daha devam ediyor. Önümüzdeki günlerdede sorumluluklar etrafında direnişin sesi olacağız.