Home , Avrupa , Anti-Emperyalist Anti-Faşist Birleşik Cephe’den ATİK’in Deprem Kampanyasına Destek Çağrısı

Anti-Emperyalist Anti-Faşist Birleşik Cephe’den ATİK’in Deprem Kampanyasına Destek Çağrısı

 

İCOR’un Yapmış Olduğu Açıklama

 

Türkiye ve Suriye’de 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremden milyonlarca insan etkilendi. Türkiye’de 20 bin, Suriye’de 4 bin civarında insan hayatını kaybetti. Binlerce insan yaralanmıştır. Halen çöken binalar altında yüz binlerce insan bulunmaktadır. Ölüm sayıları giderek yükselecektir.

Sömürüyü artırarak ve ağırlaştırarak kendi çıkarlarına hizmet eden rant politikalarıyla doğayı tahrip eden faşizmin, depremden bu yana binlerce insanın ölümünden ve yaralanmasından sorumludur. Dünyanın bir çok ülkesinde ve Türkiye’de yardım göndermek isteyen ve gidip çalışmalara katılmak istenen insanlar engellenmektedir. Haber yaptıkları için basına yönelik baskı artmakta, sosyal medya hesapları engellenmektedir.

Rojava’nın sınır şehirleri de depremde yoğun etkilenmesine rağmen, sınırlar kapalı olduğu için yardım yapılması engellenmekte, Türk devletinin işgal ettiği bölgelerdeki Is çeteleri, bir çok zorlukla giden yardımlara de saldırarak yağmalamaktadır.

Dünyanın dört bir yanındaki anti-emperyalist, anti-faşist güçlerin tüm çabalarını ve iş birliğini depremin yıkıcı sonuçları altında ciddi acılar çeken Türkiye, Kürdistan ve Suriye halklarına destek olmak için hepimize önemli görev düşmektedir.

Türkiye ve Suriye’nin etkilenen bölgelerindeki halkları desteklemek üzere daha geniş bir küresel destek ağı oluşturmak için diğer uluslararası anti-emperyalist ve demokratik oluşumların ve sosyal ağların işbirliğinden faydalanmak ve destek ağını geliştirmeliyiz.

Bizler, Anti-Emperyalist Anti-Faşist Birleşik Cephe olarak, depremden etkilenen halkımızın yanında durmaya ve onlara destek vermeye çağırıyoruz.

Depremde etkilenen halkın ihtiyaçlarını karşılamak için birçok kampanyalar açılmıştır. Bunlardan birisi de üye örgütümüz olan ATİK tarafından düzenlenen bağış kampanyasıdır. ATİK, Kampanya da elde edilen fonlar ihtiyaç sahiplerine bağışlanması ve ihtiyaç duyulan malzemelerin doğrudan ihtiyaç sahiplerine götürülüp dağıtılması için, yıkıcı depremden etkilenen insanlara ulaştırmaktadır. Anti-Emperyalist Anti-Faşist Birleşik Cephe olarak ATİK’in açtığı bu kampanyaya destek vermeye çağırıyoruz!

Kampanyaya destek vermek isteyenler aşağıdaki banka hesabına yatırabilirler:

Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu (ATIK)

ING BANK N.V. AMSTERDAM

“Spende Erdbeben 2023”

IBAN: NL08 INGB000 6068972

BIC / SWIFT: INGBNL2A


SI

FRANKFURTER VOLKSBANK

„Erdbeben Türkei/Syrien/Kurdistan“

IBAN DE86 5019 0000 6100 8005 84

BIC FFVBDEFF


Bu açıklama ICOR sayfasına yayınlanmıştır:

https://www.icor.info/2023-1/resolution-in-support-of-the-earthquake-victims-in-turkey-and-syria