Home , Avrupa , ‚Her yer Taksim, her yer Amed‘

‚Her yer Taksim, her yer Amed‘

fotoğraf Kopie 2ISVICRE| 15 – 06 – 2013 |Taksim ile dayanışma eylemleri İsviçre’de kararlıca devam ediyor. Haftada neredeyse 4 eylem yapan İsviçre’de ki göçmenler Basel şehrinde 13 Haziran günü açtıkları çadır eylemini 15 Haziran gününe kadar devam ettirecekler. Aynı gün kitlesel bir miting gerçekleştirecekler. Çadır eylemine halktan yoğun ilgi olurken İçinde İGİF ve İTİF‘ inde olduğu, Basel Taksim ile dayanışma Komitesi eylemlerini devam edeceklerini belirtti.

Zürih’te Halkların Kardeşliği Haykırıldı!

14 Haziran günü Zürih şehrinde İTİF, İGİF, İDHF ve FEKAR tarafından organize edilen miting gerçekleştirildi. Akşam 19.30 da Taksim direnişinde şehit düşen 3 kişi için saygı duruşuyla başlayan miting, komite adına Almanca ve Türkçe konuşmalarla devam etti. Taksim direnişiyle dayanışma içinde olunmasının önemine dikkat çekilen konuşmada devlet terörüne karşı her yerde direnişi büyütmeye çağrıldı.

Daha sonra davul-zurna eşliğinde halay çekilen  eylemde sık sık ‚her yer taksim, her yer Amed, Faşizme karşı omuz omuza,  Yaşasın halkların kardeşliği‘ sloganlar atıldı.

Eyleme, Türkiye devrimci örgütlerinden, TKP/ML – MKP- MLKP de destek verdiler

Diğer yandan Zürih şehrinin en işlek yerinde duyarlı insanlar tarafından birde Türkiye deki direnişlerle dayanışma amacıyla enformasyon çadırı kuruldu.

fotoğraf-1fotoğraf Kopie 4fotoğraf Kopie 3fotoğraf Kopie 6