Anasayfa , Avrupa , HDP Seçim Platformu Hamburg’ta Çalışmalarını Sürdürüyor

HDP Seçim Platformu Hamburg’ta Çalışmalarını Sürdürüyor

HAMBURG |24.05.2018| Hamburg’ta Türkiye Genel Seçimleri üzerine Avrupa merkezi oluşturulan HDP (Halkların Demokratik Partisi)  seçim platformu yerel alanlarda da oluşturuldu. Hamburg’ta geçtiğimiz hafta ile pratik faaliyetlere ağırlık verildi. Gerçekleşen etkinlikler , salon toplantıları yanı sıra kahvehaneler , evler  ve sokaklarda seçimler üzerine çalışmalar yürütülüyor.

24 Haziran Türkiye Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde HDP’yi destekleme kararı  alan kurumlar Hamburg’ta bir araya gelerek çalışmalarını planladı ve semt komiteleri ile alanlarda aktif çalışma yürütme kararı almış. ATİF Hamburg aktivistlerinin semt çalışmalarına katılımı ile belirli semtlerde yoğun propaganda yapıldı.Özellikle Hamburg Lurup semtinde yoğun bildiri ve afiş çalışması örgütlendi.

Dün (23.05) gerçekleşen çalışmalarda evlerin posta kutularına seçimlerle ilgili cıkarılan bildiri dağıtıldı. Semtin önemli noktalarınada afişleme çalışması yapıldı. Gerçekleşen çalışmalarda semt halkı ile güncel süreç üzerine sohbetler gerçekleştirilerek HDP ve Selahattin Demirtaş için oy istendi.

ATİF aktivistleri önümüzdeki çalışmaları kitleye duyurarak katılım çağrısı yaptı. Bu Cuma günü ve Cumartesi günü Bergedorf semtinde aktivistlerce çalışmalar yürütülecek.