Home , Avrupa , Hannover’de yüzlerce kişi faşist T.c’yi protesto etti.

Hannover’de yüzlerce kişi faşist T.c’yi protesto etti.

Hannover|22.04.2017|ATİK,YENİ KADIN ve YDG Üyelerine Ve Aktivistlerine Genelge  Çağrısı doğrultusunda  ATİF,YDG Hannover  ve YENİ KADIN Hannover aktivistleri 22.04.2017 günü saat 13’de yapılan eylemde yerlerini aldılar.
Hannover Tren İstasyon önünde toplanan kitle: 1 dakikalık saygı duruşu ile yürüyüş sloganlar ile başladı. “Faşist TC Kürdistan’dan Defol”, Kürdistan Faşizme Mezar Olacak”, “biji berxwedana zindana”,“İşid erdoğan ve Faşist erdoğan“, “Yaşasın Enternasyonal Dayanışma” vb. gibi  Türkçe , Kürtçe ve Almanca sloganlar attıldı.

  • Öfkeli kalabalığın sloganları arasında , protesto mitingi yürüyüşüne katılan çeşitli kitle örgütleri  PARTİZAN, ATİF,YDG,YENİ KADIN  Hannover , NAV-DEM ve HDK vb. protestoya katkı sundular.
    Yürüyüş sonunda kısa miting ile sonlanmadan önce ATİF Hannover adına kısa bir konuşma yapıldı. Türk devletinin seçim manipülasyonuna ilişkin Hayır daha bitmedi mücadele yeni başlıyor ve aynı zamanda zindanlarda direnişlere destek vurgusu yapıldı. Faşist TC devletinin amacının Kürt Ulusunun haklı istemlerini ve mücadelesini bastırmak ve ezmek istediğini , bir kere daha vurguladı. Ayrıca, AB ülkelerinin iki yüzlü davrandıklarını, özellikle başta Almanya ve diğer emperyalist devletleri olmak üzere , Türkiye silah satışını hızlandırdığını ve bu silahların Kürtlere karşı kullanıldığını söyledi.
    Ortadoğu’yu ve Kürdistan’ı kana bulayan Emperyalistlerin ve uşaklarının işçi sınıfı ve ezilen halkların düşmanı olduğunu vurguladı. Kürt Ulusunun haklı mücadelesinin yanında olduklarını,
    işçi sınıfı ve ezilen halkların kurtuluşunun ortaklaşa mücadeleyi ve dayanışmayı yükseltmekten geçtiğini belirtti.
    Çeşitli konuşmalardan  yürüyüş SteintorPlatz meydanında sloganlar ve halaylar ile sonlandı.
scroll to top