Home , Avrupa , Hannover’de Rojava’ya destek eylemi

Hannover’de Rojava’ya destek eylemi

HANNOVER | 08.10.2019 | 8 Ekim Salı günü Hannover Hauptbahnhof önünde saat 18.00’da Rojava’ya destek amaçlı bir eylem gerçekleştirildi. Eylem de Faşist TC’nin ve emperyalist güçlerin Ortadoğu ve özelde Rojava’ya yönelik saldırgan politikaları teşhir edildi.

Eyleme ATİF Hannover, YDG ve Partizan‘ da destek verdi. ATİF ve YDG adına bildiri okundu. Bildiride : „Halkların ve enternasyonalist güçlerin ortak mücadelesi sonucu gerçekleşen Rojava devrimi ve onunla birlikte Rojava halkı ve kazanımları tehdit altında! ABD`nin bölgeden geri çekilme kararıyla Rojava’daki ilerici, devrimci değerleri yok etmek isteyen TC’ye yeşil ışık yanmış oldu.

2018 yılının Ocak ayında Efrin’e saldıran ve büyük yıkım ve kayıplar yaratan faşist zihniyet, ortak bir yaşam alanı kuran halkların bu mücadelesinin önünü kesmek ve yer altı zenginliklerinden faydanlanmak için bir kez daha tanklarıyla toplarıyla sınır hattında yeni bir savaşa hazırlanmakta. Başta kadınlara olmak üzere hem kültürel yıkımı hem de büyük bir katliamı daha hedefleyen bu savaşa dur demeliyiz! Kanla, canla, mücadeleyle inşa edilen değerlerimize el uzatanlara tek vücut olup; “Geçit Yok!“ demek için hepinizi örgütlenip sokaklara çağırıyoruz.“ denildi. Eylem slogan ve alkışlarla son buldu.

 

 

 

scroll to top