Home , Avrupa , Dersim, Maraş, 19 Aralık ve Roboski Katliamlarında Yaşamını Yitirenler Hamburg’ta Anıldı!

Dersim, Maraş, 19 Aralık ve Roboski Katliamlarında Yaşamını Yitirenler Hamburg’ta Anıldı!

HAMBURG |22.12.2016| Hamburg’da ATİF Hamburg’unda bileşeni olduğu Hamburg Demokratik Dernekler Platformu (HDDP)’nun organize ettiği bir etkinlikle Aralık ayı katliamlarında yaşamını yitirenler anıldı.

Etkinlik iki bölümden oluştu. Birinci bölüm panel ikinci bölümde muzik dinletisi oldu. Acılış konuşması ve akabinde katliamlarda, devrim ve demokrasi mücadelesinde yitirdiklerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı. ATİF ‚inde içinde olduğu bileşenler dışında Türkiye Komunist Partisi/Marksist-Leninist taraftarlarıda etkinliğe katıldı. Saygı duruşu sonrası Dersim Aliboğazı’nı kızıllaştıran TKP/ML TİKKO gerillaları için TKP/ML Enternasyonal Büro’nun bildirisi kitle ile paylaşıldı.
Etkinlik Sinevizyon gösterimi ile başladı. Etkinliğin panel bölümü Sınıf teorisi temsilcisi ve Feda Temsilcisi ile başladı. Feda Temsilcisi Alevi Katliamları dün ve bugün devam eden saldırılara değindi. Sınıf Teorisi temsilcisi katliamların sistemin gecmişten günümüze şekillenişi ile ele aldı. Osmanlı döneminden ve Cumhuriyet ilk dönemlerinde sistemin faşist olgularla yönetildiğine değindi.

Daha sonra katılımcılardan sorular alındı. Ağırlıklı olarak ne yapmalı ,nasıl yapmalı üzerinden gelen soru ve cevapların ardından etkinliğe ara verildi. Etkiniliğin 2.Bölümünde muzik dinletisi oldu. Çalınan ezgilerle türkülerle etkinlik sonlandırıldı.

scroll to top