Home , Haberler , Hannover’de Irkçılık Konulu Panel

Hannover’de Irkçılık Konulu Panel

HANNOVER|22.11.2021| ATİF Hannover ve Komün Dergisi Avrupa’nın örgütleyicisi olduğu „Irkçılık Düşünce Değil, Suçtur ve Birleşik Mücadelenin Önemi“ adlı panel 21 Kasım Pazar günü saat 15.00’da gerçekleştirdi.

Yoğun ilginin olduğu panele, devrim ve demokrasi mücadelesinde şehit düşenler için bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. İlk söz hakkını kullanan ATİF temsilcisi: Esasta ırk diye bir kavramın olmadığını, tüm insanlığın homosapien kökenli olduğunu ve sömürü üzerine kurulun sistemin, ırkçılığı temellendirmek adına „ırk“ kavramını ortaya attığını vurguladı. Devamın da ise bunu düşünce olarak ele almanın ırkçılığı „normalleştirmeye“ hizmet edeceğini belirtti. Sözlerini, „Irkçılık suçtur ve buna karşı mücadelemizi büyütmeliyiz“ diyerek bitirdi.

Komün Dergisi temsilcisi ise geçmişten günümüze gelen birleşik mücadele tarihinin öneminden ve bugün dünya üzerinde yükselen ırkçı/faşist politikalara karşı birlikte mücadele etmenin öneminden bahsetti.

Panelin soru cevap ve fikir beyanı kısmına izleyenlerden bir çok kişi katıldı. Verimli tartışmaların geçtiği panel saat 17.00 civarında sona erdi.

scroll to top