Anasayfa , Avrupa , Hamburg’ta Efrin Eylemi ve AfD Protestosu

Hamburg’ta Efrin Eylemi ve AfD Protestosu

HAMBURG |20.03.2018| Hamburg’ta Efrin ile dayanışma eylemleri devam ediyor.20 Ocak’tan bu yana faşist T.C ‘nin Öso çeteleri ile giriştiği işgal ve katliamlara karşı Hamburg’ta devrimci , demokrat ve yurtseverler alanlarda olmayı sürdürüyor. 19 Mart Pazartesi günü Hamburg’ta saat 17’de Efrin ile dayanışma yürüyüşü gerçekleştirildi. Mönckeberg caddesinde bir araya gelen kitle faşist T.C devletini gerici Öso ve emperyalistler aleyhine sloganlar attı. Yapılan konuşmalarda savaşın sürdüğü er yada geç faşist T.C devletinin yenileceği vurgulandı. Emperyalist devletler ve Faşist T.C’nin katliamcı politikaları teşhir edildi.

Anti – Faşistler Irkçı AfD’lileri Engelledi

Eylem aynı gün ırkçı  AfD’lilerin yürüyüşünü engellemek amacı ile toplanan anti – faşist kesimlerle birleştirildi. Dammtor bölgesinde  toplanan AfD’liler her Pazartesi günü anti – faşistlerce engelleniyorlar. Binlerce anti – faşist AfD’ye alan açmayarak protestolarını gerçekleştiriyorlar. Efrin dayanışması için bir araya gelen kitle Dammtor bölgesine slogan ve konuşmalarla girdi. Daha sonra eylem anti faşist kesimlerce AfD’ye karşı sürdürüldü. Dammtor’da gözlemlediğimiz kadarıyla 4 anti-faşiste polislerce işlem yapıldı. Alman polis gücü bir çok anti-faşistede saldırarak yaraladı. Eylem AfD’lilerin dağılması süreci ile hareketlendi. Yoğun Polis gücü AfD’lileri alandan anti-faşistlere saldırarak çıkardı.

100 kadar ırkçı AfD’linin bir araya geldiği eylemde, faşizm karşıtı sloganlar ve ıslıklarla protesto edilip engellendi. Hamburg’ta parlamento binasında toplantıda yapmak isteyen AfD’lilere karşı anti-faşistler Dammtor’dan yürüyerek parlamento binasında da protesto gerçekleştirdi. Eylem faşizmi teşhir eden sloganlarla ve anti – faşist muzik grubunun dinletileri ile son buldu. Eyleme Atik ve Partizan taraftarları da katıldı.