Home , Avrupa , Hamburg’da faşist abluka ve katliamlara karşı eylemlilik..

Hamburg’da faşist abluka ve katliamlara karşı eylemlilik..

hamburgda_kurdistan_icin_eylemlerHAMBURG |19-12-2015| ATİF’in bileşeni olduğu ve eylemlerine  aktif bir şekilde katıldığı Hamburg Demokratik Güç Birliği Platformu Türkiye Kürdistanı’nda yaşanan faşist abluka ve katliamlara karşı eylemlilik kararı alarak bir dizi eylem gerçekleştirdi.

İlk olarak 14 Aralık Pazartesi günü T.C. Konsolosluğu önünde miting gerçekleştiren kitle 15 Aralık Salı günü Hamburg Merkez Tren İstasyonu’na yakın bir noktada kefen giyerek bir yürüyüş yaptı. Yılbaşı dolayısı ile yoğun olan caddede halka yaşanan sürece dair bilgilendirme yapıldı ve T. Kürdistanı’ndaki katliamları yansıtan dövizler taşındı.

Alman resmi kanalı talepleri kabul etti

16 Aralık Çarşamba günü de Alman Resmi Televizyon Kanalı NDR önünde eylem gerçekleştirildi. Mitingin amacı NDR’nin yayınlarında Kürdistan’daki katliamları görmesi, insanların yaşadıkları ablukaya karşı TC’nin resmi haber ajansları dışında demokratik ajansları takip etmesi ve bir heyetle Türkiye’ye gidebilecek gazetecilerin gönderilmesi talepleri kanal yöneticileri tarafından kısmen kabul edildi. 1 hafta sonraya randevu verildi. Ayrıca Türkiye’de yaşanan gelişmeleri içeren bir dosya yetkililere verildi.

Parlamentodaki Türkiyeli vekillerden basın toplantısı

17 Aralık Perşembe günü platform tarafından oluşturulan bir heyetle demokratik kitle kurumları, sendikalar ve siyasi partiler ziyaret edildi. 18 Aralık Cuma günü de Hamburg Eyalet Parlementosu’nda yer alan Türkiyeli demokrat vekiller basın açıklaması gerçekleştirdi.

scroll to top