Anasayfa , Haberler , Günay Özarslan sonsuzluğa uğurlandı

Günay Özarslan sonsuzluğa uğurlandı

11781621_1085287861498961_1026928191205038665_nPolis tarafından önce kaçırılmak istenen ardından kitlenin sahip çıkması ile çatışmalara dönüşen Günay Özarslan’ın cenazesi bugün Gazi’de gerçekleştirilen törenve yürüyüşün ardından defnedildi.

TC’nin DAİŞ bahaneli yürüttüğü ve devrimci ve yurtseverlere dönük siyasi bir soykırıma dönüştüğü gözaltı ve tutuklama teröründe en çok gündem olan konulardan birisi de Halk Cepheli Günay Özarslan’ın Bağcılar’daki evinde katledilmesi oldu.

DAİŞ’i bahane ederek devrimcileri tutuklayan devlet yıllardan bu yana sürdürdüğü bir politikayı ve yaygarayı da Günay Özarslan’ı katlederek gösterdi. Önce “canlı bomba” diyen ardından “silahla saldırdı” diyerek basına servis ettiği bu katliamı gizlemeye çalıştı.

Bu katliamını ise günlerdir sürdürdüğü saldırganlıklar ile gizleyemedi. Gözü dönmüşlüğün ve saldırganlığın bu evresinde devlet son kozlarını oynarken yine devrimcilere saldırdı.

Şehitlerini toprağa vermek için toprağa düşmeyi göze alan gazi halkı 

Günay Özarslan’ın cenazesine tahammül edemeyen devlet ilk olarak cenazeyi kaçırmaya çalıştı. Kitlenin şehitlerine sahip çıkması ile başlayan çatışmalarda kitle öfke selini karşı devrimci güçlere yönelterek gösterdi. Katliamcı Özel harekat polislerinin helikopterlerin ve çeşitli sorhlı araçlarla kitleye saldıran polis birçok kişiyi yaraladı. Gezi İsyanı’nda “camiye ayakkabı ile girdiler” diyenlerin Alevilerin ibadethanelerine gaz bombaları ile saldırması riyakarlıktaki doktorayı gösterdi. Gazi halkının 3 gün süren direnişinin sonucunda polis mahalleyi terk etti. Günlerdir çatışarak, direnerek şehitlerini koruyan gazi halkı bu gün şehitlerini omuzlarına alarak onu son yolculuğuna uğurladı.

Günay Özarslan ölümsüzlüğe uğurlandı

Eski Karakol önünde bir araya gelen kitle burada “Kahramanlar Ölmez halk yenilmez”, “Günay yoldaş ölümsüzdür” sloganları ile Gazi Cemevi’ne yürüdü. Burada gerçekleştirilen cenaze töreninin ardından alınan cenaze kadınların omuzlarında Gazi Mezarlığı’na götürüldü.

“Günay Özarslan Ölümsüzdür” yazılı pankartların açıldığı yürüyüşte kitlenin polis provokasyonlarına karşı Sultangazi Karakolu önünde kol kola girmesi dikkat çekti. Yürüyüş boyunca polis helikopter ile kitleyi taciz etti. Sloganlarla mezarlığa getirilen Özarslan burada alkış ve sloganlarla defnedildi.