Home , Avrupa , ‚Gençlik ve Tatil Kampı Başarıyla Sonuçlandı‘

‚Gençlik ve Tatil Kampı Başarıyla Sonuçlandı‘

Roses |15.08.2018| ATİK Gençlik ve Tatil kampı geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Organize komitesinin kampa dair açıklamasını olduğu gibi yayınlıyoruz.

Katalonya’nın Costa Brava bölgesindeki gözde tatil beldelerinden Roses kasabasında gerçekleşen ATİK Gençlik ve Tatil Kampı’nın 29.cusu, alternatif komün yaşamına dair güzel anılar eşliğinde bir kez daha başarıyla sonuçlandı.

Toplamda 295 kişinin çeşitli süreliğine katılım sağladığı kampın bu seneki özelliği görsel mizah yani güçlü olan bir kamp olmasıdır. Özellikle kısa film, tiyatro ve görsel sanatlar alanında yine oldukça yetenekli genç katılımcıların olması, kampa bu sene damgasını vurdu. Kamp yaşamını mizahi bir şekilde eleştirel değerlendirmeye tabi tutan genç yetenekler, özellikle mizahi senaryo, oyunculuk ve müzisyenlik yanlarıyla kamp yaşamına renk kattılar.

21 Temmuz-11 Ağustos arasında gerçekleşen kampta „Ortadoğu bölgesinde politik gelişmeler, İspanya’da işgal evleri ve komün yaşam örnekleri, kadın beyanı esastır“ gibi konularda politik sohbetler tarzında siyasal konular işlendi. Bunların yanısıra Dünya, Avrupa, Türkiye’deki gündemlere dair gelişmeler üzerine çeşitli sohbet ortamları oluşturuldu. Çocuk eğitimi ve kamp yaşamına çok kalabalık bir sayı ile katılan (toplamda 12 yaş altı 60 civarı çocuk vardı) çocukların ihtiyaçları üzerine düşündürücü aktiviteler ve eğlendirici geziler yapıldı. Bütün kamp kitlesi için Barselona, Roses ve Emburiabrava’ya toplu geziler organize edildi. Kamp süresi boyunca bolca sportif çalışmalar, kolektif eğlenceler, zihin oyunları ve atölye çalışmaları yapıldı. Çocuklar için yapılan resim atölyesi çalışması Şükrü Yıldız hocanın sabır ve sebatlı çalışmasıyla büyük ilgi gördü. Çocuklarımızın eserlerinin gençlik festivalinde sergilenmesi önerisi kararlaştırıldı. Yeni Kadın ve Yeni Demokratik Gençlik (YDG) düzenli eğitim çalışmalarını düzenlediler. Basın yayın çalışmasına ilişkin bir atölye çerçevesinde haber, haber dili, dil bilgisi, gerçeğin haberleştirilmesi vb. konu başlıkları işlendi.

Turgut Kaya‘ ya özgürlük kampanyasından kaynaklı genclik katılımı ilk başlarda düşük olsa da, Turgut Kaya’nın özgürlüğüne kavuşmasının ardından Atina direnişinde yer alan arkadaşlarımızında coşkulu ve yogun katılımıyla kamp yaşamımız hem nicelik ve hem de niteliksel olarak ileri bir düzeye erişti.

29. Atik Gençlik ve Tatil Kampımızda ADHK’lı ve diğer devrimci gruplarla dostane ilişkilerimiz bu sene de devam etti. Karşılıklı ilişkiler ve ziyaretler gerçekleşti..

Kampımıza katılan ve bu anlamlı başarıda emeği geçen herkese, kamp organize komitesi adIna, özellikLe teşekkür ediyor ve özgür gelecek uğruna sürdürülen bütün çalışmalarda emek veren herkese üstün başarılar diliyoruz. 29. kolektif yaşam kampımıza katılarak destek sunan aydın ve sanatçı dostlarımızdan Levent ve Deniz Kaçar, Muzaffer Öztürk, Sait Oral, Yusuf Köse, Onur Olgun, Hozan Qamber, Osman Oğuz, Şükrü Yıldız ve Grup Haykırış elemanlarına ayrıca katkılarından dolayı özel teşekkürlerimizi iletiyoruz..

ATİK Gençlik ve Tatil Kampı Organize Komitesi

scroll to top