Anasayfa , Avrupa , Eylemler sürüyor Syriza sessizliğini koruyor

Eylemler sürüyor Syriza sessizliğini koruyor

Haber Merkezi|01.07.2017|Avrupa’nın birçok bölgesinden gelen Partizan aktivistleri hergün Atina sokaklarında eylemler gerçekleştiriyor.

Sintagma meydanında açılan stantın yanı sıra şehrin birkaç bölgesinde eylemler yapılarak en geniş kitleye ulaşılarak kamuoyuna duyarlılık çağrısı yapılıyor.

Monastraki ve Festival alanında olmak üzere iki bölgede eylemlik örgütlenerek Turgut Kaya’ya Özgürlük istendi.

İngilizce ve yunanca bildiriler dağıtılan Monastraki ve Festival alanındaki çalışmalarda ingilizce ajitasyonlar çekilerek kamuoyuna duyarlılık çağrıları yapılıyor.
Monastraki meydanında yapılan bildiri dağıtımı ve imza toplama eyleminde ingilizce ajitasyonun yanında bildiri dağıtımı esnasında görüşülen ilgili kişileri Sintagma meydanındaki çalışmalarada davet edildi.

“Bütün dünya vatanımız”

Festival alanındaki çalışmada ise bildiri dağıtımı ve imza toplamanın yanı sıra “bütün dünya vatanımız” temalı panele katılınarak Turgut Kaya ile dayanışma çağrısı yapıldı.
Partizan adına yapılan konuşmada “Panelin teması olan emperyalist saldırganlığın bir yansıması olarak yoldaşımız Turgut Kaya şuan yunanistan devleti tarafından rehin tutulmaktadır.” diyerek Turgut Kaya’ya Özgürlük istedi. Temsilci konuşmasında Turgut Kaya’nın sürecini anlattı ve aclık grevinin 32. Günu olduğundan ve direnişin dayanışma ile güçleneceğine vurgu yaparak konuşmasını sonlandırdı.