Home , Avrupa , Montagsdemo’da Turgut Kaya’ya Özgürlük Talebi

Montagsdemo’da Turgut Kaya’ya Özgürlük Talebi

STUTTGART | 02.07.2018| Stuttgart’ta uzun senelerdir düzenlenen Montagsdemo’da bu hafta Turgut Kaya’ya Özgürlük talebi yerini aldı.

Pazartesi Eylemi diye adlandırılan Montagsdemo’da bu hafta Yunanistan’da tutuklu bulunan ve mahkeme tarafından Türkiye’ye iade kararı verilen devrimci Turgut Kaya’ya Özgürlük talebi yerini aldı. Turgut Kaya iade kararının ardından başladığı açlık grevinin bugün 32. gününde ve sağlık durumunun kötüleşmesi ile hastaneye kaldırılmış bulunmakta.

Türkiye’ye iade; tutuklu için işkence demektir!

Alman devrimci ve demokratların yanı sıra miting alanından geçen insanlar açık mikrofonu alarak Türkiye’ye devrimci ve demokratları iade etmenin onlar açısından işkenceden başka birşey olmadığını vurguladı. Türkiye’de muhalif olan her gazeteci, akademisyen, aydın veya sanatçının devletin hedefinde olduğuna miting alanından geçenler tarafından değinildi.

Sivas’ın Işığı Sönmedi!

2 Temmuz 1993’de Sivas Madımak’ta yakılan 33 aydın unutulmadı. Sivas katliamının asıl failinin TC devleti olduğu vurgusu ile, faşizme karşı mücadele için örgütlenme, birleşme ve ertesi gün Turgut Kaya için Yunan Konsolosluğu önünde yapılacak mitingin çağrısı ile eylem “Yaşasın Enternasyonal Dayanışma“ sloganı ile sonlandırıldı.