Home , Haberler , Eskişehir’de ATİK ve Yeni Kadın’a yönelik operasyon protesto edildi

Eskişehir’de ATİK ve Yeni Kadın’a yönelik operasyon protesto edildi

20150422_130950Eskişehir: Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Yeni Demokrat Gençlik’in çağrısıyla ATİK ve Yeni Kadın’a Avrupa’nın dört bir yanında TC devleti ile ortak gerçekleştirilen operasyonlar ve tutuklamalar protesto edildi.

Anadolu Üniversitesi KYK önünde toplanan kitle buradan okul yemekhanesine doğru yürüyüşe geçti. “ATİK, Yeni Kadın yalnız değildir” yazılı ozalitle beraber yürüyen kitle sık sık “Devrimci tutsaklar onurumuzdur”, “Atik emek mevzisidir”, “Yeni Kadın yalnız değildir”, “İçeride dışarıda hücreleri parçala” sloganlarını attı.

Eyleme ESP, DHF, Kaldıraç, Genç-Sende destek verdi. Yemekhane önüne gelindiğinde burada bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Açıklamada, yapılan bu tutuklamaların Türk devleti ile işbirliği içerisinde  ATİK’in Avrupa’daki mücadelesinin yükselmesinden dolayı yapıldığı belirtildi. Açıklamanın devamında Yeni Demokrat Gençlik sözcüsü, tutsakların geçmişte de çok ağır işkence ve yıldırma politikalarına karşı güçlü bir direniş gösterdiklerine ve şu anda sağlık sorunlarından dolayı tedavi görmeleri gerektiğine ve derhal serbest bırakılmalarının gerektiğine vurgu yaptı.

Açıklamalardan sonra “Atik,Yeni Kadın Yalnız Değildir” yazılı ozalit okula asılarak eylem sonlandırıldı.

scroll to top