Home , Haberler , Erdal Eren, Çorum’da anıldı

Erdal Eren, Çorum’da anıldı

IMG-20151213-WA0000Çorum: Çorum’da Emek Partisi(EMEP)’nin çağrısıyla Özdoğanlar Meydanı’nda toplanan kitle 12 Eylül AFC’sinin katlettiği devrim şehitlerinden Erdal Eren’in katledilişini düzenledikleri bir yürüyüşle protesto etti.

16.oo’da meydanda toplanan kitle yoğun sivil polis ablukası altında Piri Baba Parkı’na doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşte Ankara Katliamı’nda yaşamını yitiren EMEP üyelerinin isimleri anılarak “Yaşıyor!” şeklinde haykırıldı. “Erdal Eren’i Barış ve Demokrasi Mücadelemizde Yaşatacağız” ozalitini açan kitle daha sonra basın açıklamasına geçti.

“Değişmeyen Tek Şey: Mücadelenin Kendisidir”

Basın açıklamasını okuyan Emep aktivisti: “Darbenin AKP eliyle sürdürülmesi sadece söz gelimi bir ifade değildir. Her gün yaşamımızda ete kemiğe bürünen somut bir durumun ifadesidir. Darbenin burjuvazinin ihtiyaçlarına göre sosyal mühendislik yaparak hem yasal düzenlemeler yapması hem toplumu sindirmesi hem de işçi sınıfı ve gençliğin örgütleri dağıtılarak gençlik önderlerini katletmesiyle aynı tutumdur. AKP eliyle sürdürülen ve hedefine tüm işçi sınıfımızı ve gençliği almış saldırı tutumu. 

İşte bu tutumla bir aydır İstanbul Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi başta olmak üzere tüm üniversitelere YÖK, rektörlük, polis, cihatçı çeteler el birliğiyle provakasyonlar ve saldırılar gerçekleştirenler esas olarak bizlerin taleplerine saldırıyorlar” diye belirtti.

Ayrıca, bu nedenle Erdal’la aynı yolda cevap verileceğini, AKP’nin en korktuğu milyonlarca genci en acil talepleri mücadeleye çağrılacağı ve karşılarına dikileceği de belirtildi.

Eylemde sık sık “Erdal Eren Ölümsüzdür”, “ Katil Devlet Hesap Verecek!”, “Faşizme Ölüm Halka Hürriyet!”sloganları atıldı. Eyleme Partizan ve YDG de katılım göstererek destek verdi.

scroll to top