Home , Haberler , Enternasyonalist Liste 15 Eylül’de Münih Mahkemesine Çağırıyor

Enternasyonalist Liste 15 Eylül’de Münih Mahkemesine Çağırıyor

Enternasyonalist Liste/MLPD Baden Wüttenberg ve Bayern bölge seçim inisiyatifleri 15

Eylül’de Münih Mahkemesi önünde dayanışma eylemine çağrı yaptı. TKP/ML davası kasamında 15 Eylül Cuma günü yapılacak duruşma günü, Eyalet Yüksek Mahkemesi önünde bir dayanışma eylemi düzenlenecek.

Yazılı bir çağrı yapan Seçim inisiyatifleri, KPD’nin (Almanya Komünist Partisi) yasaklanmasının ardından görülecek en büyük davayı oluşturduğuna değinilen açıklamada, On devrimcinin 2015 Nsanından itibaren Alman hapishanelerinde tutulduğuna vurgu yapılıyor.

Duruşmaların yaz tatili sonrasında başlamasıyla birlikte merkezi karar çerçevesinde Enternasyonalist Liste bileşenleri Baden Wüttenberg ve Bayern bölgesi olarak yaptıkları çağrıda, iktidarın devrimcilere yönelik başlattığı davaya karşı tavır almaya çağırdı. Tüm davanın Türk istihbaratının bilgilerine dayanışarak yapıldığına vurgu yapılan açıklamada Alman devletinin tavrının Türk devletinin tarafı olduğunun altı çiziliyor.

Enternasyonalist Liste imzası ile yapılan çağrı ile 15 Eylül saat 11’de dayanışma eylemi gerçekleştirilecek. Saat 9:30’da başlayacak davaya erken gelenlerin katılması bekleniyor.