Home , Dünya , Enternasyonal Tabur savaşçıları : ‘Rakka’nın düşmesi Erdoğan diktatörlüğünün düşmesine de etki edecek’

Enternasyonal Tabur savaşçıları : ‘Rakka’nın düşmesi Erdoğan diktatörlüğünün düşmesine de etki edecek’

Rakka’yı özgürleştirme operasyonunda yer alan Enternasyonal Tabur savaşçıları, DAİŞ’in merkezi Rakka’nın düşmesinin Türkiye’deki faşist AKP-Erdoğan diktatörlüğünün de düşmesine etki edeceğini söyledi.

13 Kasım 2016 Pazar 07:01
ANF – SİNAN DENİZ
 rakka_1

Enternasyonal Tabur bünyesinde yer alan MLKP (Marksist Leninist Komünist Parti) savaşçısı Abuzer Göçer, Rakka hamlesinin mutlaka başarıya ulaşacağını ifade ederek şunları söyledi: “Hamle çerçevesinde enternasyonal tabur olarak Siluk kolunda yerimizi aldık. Hamlenin birinci aşaması çok başarılı geçti. Operasyonda yer alan herkes birbirinin yoldaşı. Arap, Kürt, Türkmen, Süryani savaşçılarla burada yoldaşça birlikte DAİŞ’e karşı mücadele içerisindeyiz. Hamlenin birinci aşaması tamamlandı. Rakka’ya ilerleyişimiz sürecek. Rakka’ya hamle aynı zamanda faşist AKP-Erdoğan devletiyle savaş anlamına da geliyor. DAİŞ faşizmine karşı bölgesel devrim stratejimiz çerçevesinde burada savaşıyoruz. Rakka DAİŞ çetelerinin ana üssü. Rakka’nın düşmesi halinde Rojava kantonlarının geleceği de garantiye alınacak. Rojava devriminin sağlamlaşması Türkiye ve Kuzey Kürdistan devriminin güçlenmesi anlamına geliyor. Şu an çeteler çözülmüş durumda. Karşımızda direnemiyor kaçmayı yeğliyorlar. Rojava Devrim şehitlerine devrimi büyüteceğimizin sözünü yineliyoruz.”

DAİŞ ZULMÜNDEKİ KADINLARI ÖZGÜRLEŞTİRECEĞİZ

Enternasyonal Tabur bünyesinde Rakka hamlesinde yer alan TKPML-TİKKO kadın savaşçısı Sefagül Arslan, DAİŞ zulmündeki kadınları mutlaka özgürleştireceklerini belirtiyor.

Enternasyonalist savaşçıların son bir buçuk yıldır tabur olarak Rojava’daki tüm hamlelere katıldıklarını ifade eden Arslan, Türkiye devriminin savaşçıları olarak bu mücadelede yer almanın büyük bir onur olduğunu belirtti.

Kobanê direnişinde de yer alan Arslan, Rakka’nın düşürülmesi ile Rojava’daki devrimin daha sağlam temellere oturacağını ifade ederek “Çeteler direnemiyor. Hamlede aynı zamanda bir kadın olarak yer almak da benim için büyük bir şans ve onur. DAİŞ en fazla kadınların düşmanı. Rakka’nın düşmesi faşist AKP Erdoğan diktatörlüğünün de düşmesine etki edecek” dedi.

DAİŞ ÇETELERİ RAKKA’DA KIRILACAK

Enternasyonal tabur bünyesinde hamle içerisinde yer alan BÖG (Birleşik Özgürlük Güçleri) savaşçısı Mahir Can Efe ise Rakka hamlesinin uluslararası boyutuna dikkat çekerek şunları belirtti: “Fırat’ın Gazabı hamlesinin birinci aşamasıyla başarıyla tamamlandı. Aşama boyunca hiçbir kaybımız olmadı. Bu ilerleme Türkiye devletini rahatsız ediyor. Rakka’yı kırmızı çizgi ilan etmişlerdi. Kırmızı çizgisinin elden gittiğini görmek onu daha da faşizan bir hale sokuyor. Rojava kantonlarının birleşmesi önemli ve hep asıl amaç ama Rakka’nın DAİŞ çetelerinin elinde olması ve buranın DAİŞ’in en önemli karargahı olmasından dolayı daha öncelikli hedef haline gelmiş durumda. DAİŞ bu merkezden bölge halklarına zarar verdi, vermeye de devam ediyor. DAİŞ çeteleri Rakka’da kırılacak ve destekçileri de onlarla beraber kırılacak.”

scroll to top