Home , ATİK , EMPERYALİST SALDIRGANLIĞA HAYIR!

EMPERYALİST SALDIRGANLIĞA HAYIR!

7 Nisan’da, Doğu Guta’da cihatçıların elinde kalan son yerleşim yeri olan Duma’ya, Suriye rejiminin kimyasal saldırı düzenlediği ve 78 kişinin hayatını kaybettiği iddiası üzerine ABD, Fransa ve İngiltere’nin de desteğini alarak, 14 Nisan’ın ilk saatlerinde Suriye’ye hava saldırısı gerçekleştirdi.
Dün Irak’ta Oynanan Oyunlar, Bugün Suriye’de Tekrar Ediliyor; 
20 Ocak itibariyle TC faşizminin Efrin’e gerçekleştirdiği saldırıya ve 18 Mart’tan beri Efrin’in işgal altında tutulmasına, TSK ve ÖSO’nun sivillere yönelik şiddet ve keyfi tutuklama tehditlerine, yağmalamalara karşı üç maymunları oynayan emperyalistler, kimyasal silah bahanesiyle bir kez daha “kurtarıcı” edasıyla Suriye’ye saldırdılar. Üstelik Suriye’nin, Birleşmiş Milletler Güvenlik Kurulu’nda “oluşturulacak bağımsız denetleme heyetine her türlü destek ve izni vereceklerini” açıklamasına rağmen, böyle bir inceleme sürecine imkân tanımadan ve kimyasal silahın kullanıldığına dair hiç bir kanıt bulunmadan, kendi imzaladıkları uluslararası hukuku çiğneyerek gerçekleştirdiler bu saldırıyı… 2003 yılında Irak saldırısında da. ABD ve İngiltere Irak işgalini, “Saddam Hüseyin’in elinde kitle imha silahlarının bulunduğu” gerekçesiyle gerçekleştirirken, yine elde hiçbir kanıt olmadığı gibi, uluslararası bağımsız bir heyetin inceleme yapmasına da fırsat verilmemişti…  Ne var ki; 8 yıl süren işgal süresince hiçbir yerde kitle imha silahlarına rastlanmadı ama; bu işgalden başta Ortadoğu olmak üzere dünya halklarının başına bela olan İŞİD doğdu.
Emperyalistler Arası Çıkar Savaşları, Halkların Savaşı Değildir! 
Emperyalistler Ortadoğu’yu kendi çıkarları doğrultusunda yeniden dizayn etme amaçlı her türlü girişimde, pastadan en büyük payı kapmanın yarışında, insanlık dışı her türlü yönteme başvurmakta hiçbir sakınca görmemekteler. Pazarlarını büyütüp, kârlarını katlayarak dünyaya hakim olma yarışında, her türlü silahı üretip sonra da pazarlayabilmek için savaşları sürekli kılan emperyalistler bilmeliler ki; onların çıkar savaşları ezilen halkların savaşları değildir! ABD’nin saldırısından sonra kendi aralarındaki restleşmelerde Putin; “Tarih, her şeyi yerli yerine koyacak” demiş… Ancak Putin’e hatırlatalım ki; tarih her şeyi yerli yerine koyarken, öncelikle her şey yerinden oynayacak, tüm egemenlikler bir kez daha kökünden sarsılacak, başlar ayak, ayaklar baş olacak… İşte halkların savaşı o zaman zaferle taçlanacak ve halklar bütün egemenlerden hesap sorarken, tarih, her şeyi yerli yerine koymuş olacak!
Emperyalist Saldırganlığa Karışı Mücadeleyi Büyütelim!
Suriye’deki ve Ortadoğu’daki kaotik durumun en başta gelen sorumluları, çatışmalarda kullanılan silahların bir numaralı tedarikçileri, arka planda dönen siyasal/diplomatik dolapların oyun kurucuları ABD, İngiltere, Fransa, Almanya; bölgedeki istikrarsızlığın mimarları olmalarına rağmen, saldırıyı “bölgede istikrar” istedikleri gerekçesiyle meşrulaştırmaya çalışıyorlar!… Kendi ülkesinde insan haklarına rahmet okutan, Ukrayna’yı perişan, Kırım’ı ilhak eden, faşist Türk devletinin cihatçı teröristlerle birlikte Efrin işgaline göz yuman Putin, Ortadoğu’da demokrasi savunucusu kesiliyor!…
ATİK olarak; çeşitli bahanelerle her fırsatta Ortadoğu’ya “korumacılık” maskesiyle saldıran ABD ve Rus emperyalistleri başta olmak üzere, bütün emperyalist saldırıları ve Suriye halkı üzerindeki savaş politikalarını protesto ediyor, Suriye halkının Esad gericiliğine ve emperyalist saldırganlığa karşı verecekleri mücadelede yanlarında olduğumuzu tekrar ediyoruz. Tüm demokrat, ilerici, devrimcileri emperyalistlerin Suriye ve Ortadoğu üzerinde oynadıkları oyunlara ve savaş politikalarına karşı öfkemizi göstermek için sokaklara çağırıyoruz! Emperyalizme, faşizme ve her türden gericiliğe karşı mücadele edenler mutlaka kazanacaktır.
• KAHROLSUN EMPERYALİST SALDIRGANLIK!
• YAŞASIN HALKLARIN MÜCADELESİ VE DEVRİMCİ DAYANIŞMA!