Home , Avrupa , Düsseldorf; “ Erdoğan Not Welcome“

Düsseldorf; “ Erdoğan Not Welcome“

Düsseldorf | 23.09.2018 | Alman hükümetinin daveti üzerıne 28 ve 29 eylül tarihlerinde Almaya’yı ziyaret edecek olan faşist T.C. Devletinin Erdoğan ve faşist T.C. Devleti Düsseldorf’ta bir yürüyüş ile protesto edildi.

 

Partizan, ATİK, Yeni Kadın ve Yeni Demokratik Gençlik’in yanı sıra birçok demokratik kitle örgütünün imzası olduğu Erdoğan Not Welcome (Erdoğan Hoşgelmedin) Platformunun çağrısı ile 22 Eylül’de Almanya’nın birçok kentinde protesto edildi.

Saat 13:00’den itibaren Düsseldorf’ta DGB binasının önünde toplanmaya başlayan kitle, 14:00’den itibaren protesto eylemlerinin NRW’de startını vererek, Erdoğan’ın hoşgelmeyeceğinin mesajını verdi. Almanca,Türkçe ve Kürtçe yapılan konuşmalar ile Erdoğanın estirdiği terör ve T.C. Devletinin faşist niteliği teşhir edildi.

Yapılan konuşmaların ardından dövizlerle yürüyüşe geçen kitle, ‘’Erdoğan hoşgelmedin, Berlin yerine Den Haag’a bilet, Diktatör Erdoğan, Katil Erdoğan sloganları atarak Düsseldorf şehir merkezinde Erdoğanın ve faşist T.C. Devletinin katliamcı yüzü teşhir edildi.

Yürüyüş esnasında bir kişinin arabadan inerek protestoculara karşı provakasyon girişiminde bulunması ve Alman polisinin provakasyon yaratan kişiyi uzaklaştırmaması ve gevşek davranması gözlerden kaçmadı.

Bitiş noktasına varıldığında ATİK eşbaşkanı bir konuşma yaparak ’’Türk Devleti ile Alman devletinin kirli ekonomik pazarlıkları ve faşist Erdoğanın yeni bir isim liste ile geleceği bunların interpole konularak T.C. Devletine iade edilmesi sağlanmak istenmesine’’ dikkat çekti. Son olarak, ‘’farklılığımız zenginliğimiz diyerek 28 eylül’de Berlin ve 29 eylül’de Köln’de yapılacak olan yürüyüşlere çağrı yaparak sonlandırdı.

Bir avuç Alman eğemenlerin kendi kirli çıkarları için faşist bir devletin katliamcı sözcüsünü davet ederek kırmızı halılarla karşılanmasına karşın, ezilenlerin öfkesi bir faşist diktatörün nasıl karşılanacağını sokaklarda gösterecektir.

Münih Komünistler Davası Tutsaklarından Müslüm Elma’nın dediği gibi

‘’Bu dava salonlarda değil sokaklarda kazanılacak’’    

scroll to top