Home , Haberler , ATİK YDG’den Özgür Gelecek çalışanlarına dayanışma ziyareti

ATİK YDG’den Özgür Gelecek çalışanlarına dayanışma ziyareti

İSTANBUL |08.03.2017| ATİK YDG, İstanbul Aksaray ve Kartal büroları işgal edilen ve çalışanları şiddete uğrayan Özgür Gelecek’e dayanışma ziyaretinde bulundu. Devrimci basın geleneğinin önemli bileşenlerinden olan Özgür Gelecek’e dönük bu saldırıyı kınadı.

26 Şubat Pazar günü Özgür Gelecek’in İstanbul Aksaray ve Kartal bürolarına dönük işgal ve çalışanlarına dönük şiddete karşı dayanışma mesajları ve ziyaretleri devam ediyor. ATİK’e bağlı Yeni Demokratik Gençlik, ülkeye gelerek Özgür Gelecek çalışanlarıyla buluştu, destek ziyareti gerçekleştirdi.

 

“Büro gerçek sahiplerine iade edilmeli”

Yapılan konuşmalarda ATİK YDG temsilcisi şu şekilde konuştu: “OHAL sürecinde devletin saldırılarının yoğun bir biçimde arttığı zamanlarda Özgür Gelecek gazetesine yönelik gerçekleştirilen saldırı egemenlerin ekmeğine yağ sürüyor. Şiddet kullanarak gerçekleştirilen bu işgal, başta Özgür Gelecek olmak üzere, devrimci demokrat basını takip eden genç yoldaşlarımız tarafından tepkiyle karşılandı. Bu vesileyle bizler Özgür Gelecek’in yalnız olmadığını ve dayanışma içinde olduğumuzu ilan etmek istiyoruz. Büronun bir an önce gerçek sahipleri olan Özgür Gelecek çalışanlarına iade edilmesi çağrısını yapıyoruz.