Anasayfa , Avrupa , Devrimci Demokratik Kamuoyuna Çağrı !

Devrimci Demokratik Kamuoyuna Çağrı !

atik_logokucukSizlerinde bildiği ve takip ettiği gibi, Konfederasyonumuza karşı  15 Nisan 2015 tarihinde Avrupa`nın 5 ülkesinde başını Alman devletinin çektiği ve faşist Türk devletiyle işbirliği içinde yürütülen bir siyasi komplo operasyonu gerçekleştirildi.

Bu operasyonda Konfederasyonumuz üye ve yöneticilerininde içinde bulunduğu  12 devrimci  ve komünist  gözaltına alınarak tutuklanmıştır. (2 yoldaşımız verdikleri hukuk mücadelesini kazanarak Yunanistan`da serbest kalırken, 10 yoldaşımız halen tutuklu bulunmaktadır.)

Tamamen anti-demokratik,haksız ve hukuksuz olarak,Türk devletinin manipülasyon ve gerçek dışı hileli bilgilerine dayanılarak,polis terörüyle, Alman devleti tarafından kurumumuz ATiK` üyelerine ve  TKP/ML` li  devrimcilere yapılan bu saldırı, özünde demokratik ve devrimci  güçleri sindirme ve  mücadelelerini engellemeye yönelik olarak, siyasi ve gerici bir ittifak sonucu gerçekleştirilmiştir.

ATiK camiası olarak kurumumuza dönük bu saldırıyı boşa çıkartma,saldırının arka planını ve amaçlananı deşifre etme yolunda,tutuklama operasyonu sonrası tavır geliştirdik ve yoldaşlarımızın özgürlüklerine kavuşması için “ATiK yalnız değildir” şiarıyla bir kampanya örgütleyerek,kamuoyunu bilgilendirdik.Yılmayacağımızı,haklı ve meşru demokratik mücadelemizden asla geri adım atmayacağımızı pratik tutumumuzla sergiledik.

Merkezi ve bölgesel yürüyüşler başta olmak üzere imza kampanyası , Afiş, Stant, Bilgilendirme Toplantıları,Hapishaneler önünde Mitingler vb.. etkinliklerle faaliyetlerimiz sürmektedir.

Hukuksal ve siyasal zeminler üzerinden yürüyen kampanyamızın bir sonraki ayağı 26 Haziran 2015 Cuma günü, Saat 12.oo de, Berlinde Almanya Adalet bakanlığı önünde yapacağımız bir mitingle topladığımız binlerce imzayı bakanlığa teslim etmek olacaktır.

Operasyonun başından beri yayınladıkları sahiplenme mesajlarıyla birlikte, pratikte yanımızda yer alan tüm dostlarımızı,demokrasi ve devrim güçlerini dayanışmacı duygularımızla selamlıyor, yapacağımız mitinge katılmaya çağırıyoruz.

Gün, ATiK nezdinde demokrasi ve devrim güçlerine yönelik saldırılara karşı kenetlenme ve birlikte hareket etme günüdür!

Gün,tutsak devrimcileri izolasyon ve tecrite tabi tutarak,işkence ve zulm eden politikalara karşı tavır alma günüdür!

Gün, demokrasi ve devrim mücadelesi her yerde meşrudur!  asla engellenemez anlayışını ortak bir ruha dönüştürme  ve mücadeleyi büyütme günüdür!

Yine gün, ” ATiK yalnız değildir! ” şiarını hiçbir devrimci,demokratik kurum ve birey yalnız değildir,onları sahiplenen yoldaşları ve dostları var-var olmayada devam edecekler mesajını bizleri yıldırmaya ve sindirmeye çalışanlara ilan etme günüdür!

DEVRİMCİ TUTSAKLARA ÖZGÜRLÜK !

İZOLASYON VE TECRİT UYGULAMALARINA SON !

129 A/B YASALARI DERHAL YÜRÜRLÜKTEN KALDIRILSIN !

YAŞASIN DEVRİMCİ DAYANIŞMA !

 

23.  DÖNEM ATiK GENEL KONSEYİ

19 Haziran 2015