Home , Haberler , Deniz Pektaş ve Devrimci Tutsaklarla Dayanışma

Deniz Pektaş ve Devrimci Tutsaklarla Dayanışma

Frankfurt |02.07.2017| Frankfurt Enternasyonalist Seçim İnisiyatifi tarafından düzenlenen Deniz Pektas ve Devrimci Tutsaklarla dayanışma etkinliği önceki gün Frankfurt kent meydanında gerçekleştirildi. Enformasyon çadırının açıldığı etkinlikte Münih Komünistler davasına yönelik bilgilendirmeler yapıldı.

ATİF’in yer aldığı yerel Seçim İnisiyatifinin aldığı karar doğrultusunda 129 a/b davasından yargılanan Deniz Pektas şahsında tüm ATİK’li tutsakların sahiplenilmesine ilişkin açılan enformasyon çadırında çeşitli konuşmalar gerçekleştirildi.

Courage Kadın örgütü, MLPD, ATİF ve YDG adına konuşmalar gerçekleştirildi. Enformasyon standında ayrıca Mehmet Yeşilçalı’nın sağlık durumuna ilişkin de bir bilgilendirme yapıldı.

Deniz Pektaş’ın Hessen Eyalet Seçim listesinde yer aldığı ve aynı zamanda 129 b davasından yargılandığına ilişkin yapılan bilgilendirmede dava sürecine ve Türkiye-Almanya ilişkilerine dair konuşmalar yapıldı. Yapılan konuşmalarda G20 zirvesi hakkında da bilgiler verilirken, 7 ve 8 Temmuz’da yapılacak büyük protestolara katılım çağrısı yapıldı.