Home , Avrupa , Deniz Naki Silahlı Saldırıya Uğradı

Deniz Naki Silahlı Saldırıya Uğradı

Aachen |08.01.2018| Amedspor kaptanı Deniz Naki, Almanya’nın Aachen kenti yakınlarında ki otobanda seyir halinde iken silahlı saldırıya uğradı.

Türkiye saati 01.15 civarında, Almanya’nin Aachen otobanında aracıyla seyir halindeyken, kimliği belirsiz kişiler tarafından, silahlı saldırıya uğrayan Deniz Naki’nin yara almadığı ve durumunun iyi olduğu açıklandı.

ATİK Genel Konseyi, resmi Twitter hesabı üzerinden kısa bir mesaj yayınladı. Yapılan açıklamada „Spor camiasında ve her alanda haksızlığa karşı duruşun ve cesaretin simgesi Deniz Naki’ye yapılan silahlı saldırıyı şiddetle kınıyor, Deniz’in yanında olduğumuzu ilan ediyoruz. Bu saldırı TC devletinin acizliğinin bir göstergesidir“ ifadesine yer verildi.

Almanya’nın Düren kentinde dünyaya gelen 28 yaşında ki profesyonel futbolcu, Almanya’da çeşitli kulüplerde top koşturduktan sonra 2013-14 sezonunda Gençlerbirliği’ne transfer oldu. 2008 Avrupa 19 Yaş Altı Futbol Şampiyonası’nda Almanya millî takımı forması giyen Naki’nin takımı bu turnuvada şampiyon olmuştu. 2015-16 sezonunda Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig’de mücadele eden Amedspor’un teklifine olumlu yanıt vermiş, tüm baskı ve sindirmelere rağmen bugüne kadar Amedspor’da yer almaya devam etmişti. Deniz Naki, başarılı futbolu yanı sıra Türkiye’de Spor camiasında yaşanan faşist baskılara karşı tavır almasıyla da biliniyordu.

 

scroll to top