Home , Haberler , Demirtaş’tan Referandum Mesajı!
HDP Eşbaşkanı Demirtaş
HDP Eşbaşkanı Demirtaş

Demirtaş’tan Referandum Mesajı!

 

HDP Eşbaşkanı Demirtaş

 

Türkiye |14.04.2017|Edirne F Tipi Hapishanesinde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 16 Nisan’daki başkanlık referandumu için yeni bir mesaj yayınladı. Demirtaş, “Sandığa gitsem bile sonuç nasıl olsa değişmeyecek diye düşünmeyin” diyerek sandığa gitme çağrısı yaptı. Her şeye rağmen toplumun evetçiler-hayırcılar olarak kamplaşmaması gerektiğini belirten Demirtaş, “Referandum akşamı, ‚tek adam’da değil tek yürekte buluşuruz inşallah” dedi.

 

Demirtaş’ın, 10 Nisan günü hapishaneden gönderdiği mesaj HDP Basın Bürosu tarafından kamuoyuyla paylaşıldı. Demirtaş mesajında, “Sandığa gitsem bile sonuç nasıl olsa değişmeyecek diye düşünmeyin. Belki de toplumun ve ülkenin kaderini belirleyecek olan sizin oyunuzdur. Mutlaka sandığa gidin ve açık sayım ilkesi gereğince oy sayımını izleyin, oylarınıza sahip çıkın” dedi.

Referandumdan ne sonuç çıkarsa çıksın demokrasi, özgürlük ve eşitlikten yana olanların mevzilerini güçlendirmiş olacağını belirten Demirtaş, “Elbette ‚HAYIR‘ çıkması iç barış, istikrar ve kardeşliğin güçlenmesine en fazla katkı sunacak seçenektir. ‚Evet‘ diyen de ‚HAYIR‘ diyen de onurlu, değerli, saygın yurttaşlarımız, kardeşlerimizdir” sözlerine yer verdi.

Adil ve eşit bir kampanya süreci yaşanmadığını vurgulayan Demirtaş mesajında, “Bizim tutuklanmamızın tek nedeni, meydanlardan ve medyadan halka seslenmemizi engellemekti. Devletin bütün olanakları ve halka ait paralar ‚evet‘ kampanyasına harcandı. OHAL koşulları ‚evet‘ kampanyasına hizmet etti. Bütün bunlara rağmen, toplum evetçiler-hayırcılar olarak kabul kamplaşmamalıdır. Referandum akşamı, ‚tek adam’da değil tek yürekte buluşuruz inşallah. Referandum sonuçları hayırlı olur umarım. Selam ve sevgilerimle” dedi.

scroll to top