Home , Haberler , Cizre’de 13 yaşında bir çocuk öldürüldü
Cizre’de 10 yaşında bir çocuk öldürüldü
Cizre’de 10 yaşında bir çocuk öldürüldü

Cizre’de 13 yaşında bir çocuk öldürüldü

Polis Cizre’de 13 yaşındaki Cemile Çağırga isimli çocuğu öldürdü. Cizre’nin Cudi Mahallesi’nde tepelere yerleştirilen zırhlı araçlardan açılan ateş sonucu 13 yaşındaki çocuk yaşamını yitirdi.

Cizre’de 13 yaşında bir çocuk öldürüldü

Cizre’de 13 yaşında bir çocuk öldürüldü

Polis Cizre’de 13 yaşındaki Cemile Çağırga isimli çocuğu öldürdü. Cizre’nin Cudi Mahallesi’nde tepelere yerleştirilen zırhlı araçlardan açılan ateş sonucu 13 yaşındaki çocuk yaşamını yitirdi. Çok sayıda kişinin de yaralandığı ve yaralıların hastaneye kaldırılamadığı da belirtiliyor.

Cudi Mahallesi’nin tepelerine yerleştirilen zırhlı araçlardan polisin açtığı ateş sonucu 13 yaşında Cemile Çağırga adlı çocuk yaşamını yitirdi. Polis ablukası ve engelinden kaynaklı Çağırga’nın da cenazesi diğer yaşamını yitirenlerin cenazesi gibi evde bekletiliyor.

Polis saldırısı sonucu Xusriya Camisi imamı olduğu öğrenilen bir kişinin de yaralandığı belirtildi. Nur Mahallesi’nde de saldırılar sonucu çok sayıda yaralının olduğu ifade edilirken, yaralılar arasında Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Çağlı’nın abisi Salih Çağlı’nın da olduğu kaydedildi. Yaralıların hastanelere kaldırılması için gelen ambulanslar yine polis engeline takıldı.

Nur Mahallesi’ne girmek isteyen polis, Atatürk Lisesi’nin duvarlarını tanklarla yıkarken, yer yer mahalle içlerine araçlardan inen özel harekât polislerinin sızdığı bilgisi geldi. Yine Cudi Mahallesi’ne girmek isteyen devlet güçlerine gençler direnerek engel olduğu vurgulandı.

scroll to top