Anasayfa , Avrupa , Cizre katliamına , Nürnberg Türk Konsolosluğu önünde tepki..!

Cizre katliamına , Nürnberg Türk Konsolosluğu önünde tepki..!

100MEDIASIMAG3570NÜRNBERG- Bugün saat 15.00 civarında yoğun yağmura rağmen 200 kadar insan,Cizre`de Türk devletinin vahşi katliamını kınamak ve protesto etmek için Nürnberg Türk Konsolosluğu karşısında toplandı. NAV DEM, ATİK, AGİF, Partizan, AABF, DiDF gibi kurumların destek verdiği Miting`de yapılan türkçe, almanca ve kürtçe konuşmalarda Kürt ulusunun  haklı direnişinin kanla ve zorla bastırılamayacağı ve direnenlerin kazanacağı söylendi.

AKP iktidarı ve Saray diktatörü Tayyip Erdoğan`ìn kanlı politikalarının elbet birgün hesabının sorulacağı vurgulandı.Tarihte hiç bir kanlı diktatörün ilelebet kalamadığını ,Hitler,Musolini,Salazar, örneklerinden biliyoruz. Tayyip de er yada geç bu sonla karşılaşacak ve halka yaptıklarının cezasını çekecektir denildi.

100MEDIASIMAG3572Ayrıca Alman hükümetinin, kandan beslenen faşist Türk Hükümetiyle ilişkiler geliştirmesi ve sessiz kalması kınandı.
Kitle tarafından sıklıkla „ Türk ordusu Kürdistandan defol““Gün gelecek devran dönecek, AKP halka hesap vercek“ „ Direne direne kazanacağız“ „ Schluss mit der Massaker in Kurdistan“ „ Mörder AKP“ „Mörder Erdoğan“ „Yaşasın Enternasyonal Dayanışma“ sloganları haykırıldı.
Saat 16.30 a kadar yoğun yağmura rağmen devam eden Miting, yarın ve takip eden günlerde başka protesto gösterilerininde yapılacağı duyurularak sonlandı.