Anasayfa , Haberler , Cizre: “Artık hiçbir şeyden korkmuyoruz!”

Cizre: “Artık hiçbir şeyden korkmuyoruz!”

cizreCizre: Cizre’de 14 Aralık’ta başlayan sokağa çıkma yasağı bugün 22’inci gününe girdi. Sokağa çıkma yasağının başladığı günden bugüne bilinen 32 kişi hayatını kaybetti. Ablukalı katliamlar devam ediyor.

Cizre’de bulunan ve evine havan topu isabet eden Özgür Gelecek okuru son durumu şöyle anlatıyor;

“Bizi evimizden havan topu atarak çıkardılar!”

Valinin kesin kararı ile ilçeye giriş çıkış kesinlikle yasak. Ablukanın başladığı günden bugüne silah ve top sesleri yedi yirmi dört saat susmuyor. Bizim kendi oturduğumuz ev Cudi’nin hakim noktasında idi. Evimizi boşaltmamız için baskı yaptılar ancak biz boşaltmayınca eve havan topu atarak bizi evden çıkardılar. Yaralanan ya da ölen olmadı ev ahalisinden. Şu anda ise keskin nişancıların, çakalların, akbabaların mekanı oldu evimiz… Tüm noktalara hakim bir konumda olduğu için oradan daha iyi görebiliyorlar her yeri.

“Kimyasal silah dedikodusu yaydılar ve halkı tedirgin ediyorlar!”

Çocuklar dahi sese alıştı, korkmuyorlar! Oyun gibi geliyor. Artık ne korku kaldı nede başka bir şey! Şuanda top ve silah seslerinden daha çok insanlar kimyasal silahtan korkuyorlar. Kimyasal silah kullanacaklarına dair dedikodu yayıyorlar ve halkı tedirgin ediyorlar. Tankla topla korkutamadıkları halkı kimyasal silahlarla korkutmaya çalışıyorlar. Planları bellidir ama uygulayamayacaklar…

Şu ana kadar attıkları silahlardan ve kimyasallardan net 31 kişi hayatını kaybetti. Ölenlerin içerisinde en çok çocuk var. Anne karnında yedi aylık çocuktan 70 yaşındaki amcaya hepsinin cenazeleri morgda defnedilmeyi bekliyor. Böyle devam ederse bu sayı daha artacak.

“22 gündür savaşıyorlar ama mahallelere hala giremediler!”

Burada başlattıkları yasaklı savaş 14 Aralık’ta başladı ve hala devam ediyor. Tank ve toplarla saldırmalarına rağmen 22 gündür mahallelere hala giremediler. Belirli yerler dışında içeriye girmeye cesaret edemiyorlar. İstedikleri kadar çabalasınlar buraları onlara bırakmaya hiç niyetimiz yok! Mahallelerimizi savunmaya ve beklemeye devam edeceğiz…