Home , Avrupa , Brüksel’de Binler Haykırdı; ‘’Her Yer Efrin, Her Yer Direniş’’

Brüksel’de Binler Haykırdı; ‘’Her Yer Efrin, Her Yer Direniş’’

BRÜKSEL |27.03.2018| Brüksel’de Efrin’i Sahiplenme Platformu tarafından yapılan çağrı ile binlerce devrimci demokrat ve yurtsever ‘’Her Yer Efrin, Her Yer Direniş’’ sloganları ile sokaklarda idi.

Saat 12 itibari ile Place Rogier meydanında toplanılmaya başlandı. Burada sloganlar atılırken yürüyüş öncesi son hazırlıklar yapıldı. Yürüyüşün başlaması ile kortejler oluşturulurken yoğun yağan yağmur yürüyüyenlere engel olamadı.

‘’TİKKO EFRİN’DE, DİRENİŞTE’’

Efrin’de TC devletinin işgaline karşı direnen ve karşı koyan YPG ve YPJ ile enternasyonal savaşçılar yürüyüş boyunca selamlandı. Partizan kortejinden ‘’TİKKO Efrin’de, Direnişte!’’ sloganı yükseldi. Yürüyüş boyunca farklı dillerde sloganlar ile enternasyonal dayanışmanın önemine vurgu yapılırken TC devletininde işgalci yanı döviz, pankart ve sloganlar ile teşhir edildi.

Yürüyüş saat 16’da Avrupa Parlamentosu karşısında hazırlanan miting alanında bitti. Burada Edi Bese Platformu adına yapılan açıklamalarda Avrupa Parlamentosu’nun işgali destekleyici tavrı lanetlendi. Kobane’de olduğu gibi kazananın her zaman direnen halkların olacağı vurgusu ile miting sonlandırıldı.

scroll to top