Home , Haberler , Berlin`de ATIK Tutsakları ile Dayanışma Paneli Gerçekleştirildi

Berlin`de ATIK Tutsakları ile Dayanışma Paneli Gerçekleştirildi

BERLIN |15.02.2017| Almanya`nın başkenti Berlin`de Devrimci Perspektif Berlin`in düzenlediği, ATIK tutsakları ile dayanışma paneli gerçekleştirildi. Panel 14.02.2017 `de saat 19:00 `da ATIF temsilcisinin konuşmacı olarak katıldığı Berlin Lottumstr. 10a `da gerçekleştirildi. Panele yoğun bir ilgi vardı. Panelin gerçeklştirildiği salonun katılımcılar tarafından doldurulması, Almanya`da yürürlükte olan § 129 a/b  ve bunlara dayanılarak devrimci ve demokratlara karşı yapılan tutuklamalara karşı ilginin yüksek olduğunu gösterdi.

Panele konuşmacı olarak katılan ATIF temsilcisinin yaptığı sunumda; bugün Almanya`da yürürlükte olan § 129a/b `ye dayanılarak ATIK aktivistlerine yönelik sürdürülen bu hukuk dışı davaların,  hep birlikte örülecek ortak dayanışma eylemleri ile altedilebileceği vurgusu yapıldı. Bu davaların ezenler ve ezilen sınıflar arasında  bir sınav niteliği taşıdığı ve eğer bu davalar karşısında topyekün bir direniş sergilenmez ise, bundan sonra bu maddelere dayanılarak Almanya`da yaşayan tüm politik kesimlerin etkileneceği belirtildi.

Ayrıca bu davaların Almanya ve Türkiye hakim sınıfların politik ve ekonomik çıkar ilişkilerinin bir ürünü olduğu, özellikle Ortadoğu ve Türkiye Kürdistan`ında ezilen sınıfların göstermiş oldukları ortak direnişlerin sonucu içinde bulundukları siyasi ve ekonomik krize karşı aradıkları beyhude bir çözüm yolu olduğu vurgusu yapıldı.

Panelin sonuna doğru ATIF temsilcisi, tutsaklarla dayanışmanın önemini belirterek, bu davanın çözümünün sokaklarda gerçeklestirilecek topyekün direnişlerin örgütlenmesinden geçtiğini vurguladı.Panel daha sonra gerçekleştirilen soru ve cevap şeklindeki tartışma bölümü ile son buldu.